Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі відсвяткували День працівника архіву

У Тернополі відсвяткували День працівника архіву

Щороку 24 грудня,  збирачі документів  святкують День працівника архівних установ України.У Державному архіві Тернопільської області підбили підсумки роботи за 2015 рік та запросили у гості всіх бажаючих.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області

«З нагоди цього свята ми вирішили організувати День відкритих дверей в архіві. Ми хочемо показати, більш детальніше, чим займається, чим живе архів».

Працівники архіву організували низку заходів, які, вважають, дозволять у невимушеній легкій манері ознайомитися із їхньою роботою.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області

«Ми назвали так промовисто: «Битва рицарів. Історична реконструкція» – це  для того щоб, можливо, більш так наочніше власне прив’язати історію документальну і таку яка вона є. Сьогодні є популярно у формі всяких таких організацій показати, що архів це не тільки стелажі з історичними документами, це не тільки виконання запитів на соціально-правові теми, але це є живий організм».

       Також всі охочі могли завітати на відкриття виставки картин «Право на колір» української авторки Asta Legios, відомої також, як «Кривава Художниця». До експозиції увійшли портрети відомих політиків та громадських діячів, виконані в її авторському стилі.

ВОЛОДИМИР ХАНАС, координатор фестивалю Docudays UA в області

«Я буду говорити, як каже сама авторка: «Ідея – хочете «Криваву Хунту»?  От тримайте – гіпертрофовану, так, як ви собі уявляєте». Я цитую вам листа: « Увесь цимес був у тому, що портрети «Кривавої Хунти» подаються саме у червоно-чорних  кольорах. Окрім того, що вони є суттєвою відповіддю на російську пропаганду, то ще й у фірмових історичних кольорах. А жовто-блакитні Савченко та Сєнцов – бо вони українці».

Володимир Ханас зазначив, що сьогодні уже є домовленість з авторкою про те, що роботи будуть передані на збереження саме в Тернопільський обласний державний архів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top