Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернопіль приїде Глава Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав

У Тернопіль приїде Глава Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав

10 грудня Тернопіль прийматиме гостей: у наше місто завітає Глава Греко-Католицької церкви Святослав Шевчук. Спершу Патріарх із отцями відправлять службу за мир і Боже благословення для українського народу в Архикатедральному соборі. Розпочнеться вона о 16 годині. А вже опісля хресною ходою священнослужителі та городяни попрямують до української гімназії.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ

«Після молебню буде хресний хід зі свічками до колишньої гімназії, до теперішньої гімназії, а тоді була реальна школа, яку відвідував Митрополит Андрей Шептицький. І розмовляв там зі студентами, благословив їх, заохочував їх, підкреслював те, що Україні потрібно учених людей».

Приїзд Патріарха, власне, і пов’язаний зі вшануванням пам’яті Митрополита Андрея Шептицького. Меморіальну дошку якому встановлять на фасаді української гімназії.

ОЛЕГ ГЕРМАН, науковець, письменник, громадський діяч

«Сама дошка – таке біле сяйво, білий образ, світлий образ, а світло завжди пов’язане з божественним якимось знаком».

ВАДИМ ПЕРЕЦЬ, долучився до встановлення меморіальної дошки А. Шептицькому

«Для того, щоб ми могли пам’ятати, для того, щоб підростаюче покоління знало, що наше місто має багату історію. Цими вулиця ходив патріарх Йосиф Сліпий. Наше місто не раз відвідував праведний Митрополит Андрей Шептицький. Це було саме восени 1901 року. 114 років тому назад він не просто був у цьому будинку, а він зайшов, він спілкувався з гімназистами в кожному класі. І от тепер ми хочемо привести цю паралель. І знову через 114 років в наше місто і саме в цей будинок приїде Глава нашої церкви Блаженніший Патріарх Святослав».

Духовенство запевняє, приїзду в Тернопіль Глава Греко-Католицької церкви був дуже радий. І на їхнє запрошення відповів, що освячення меморіальної дошки стане добрим завершенням року Митрополита Андрея Шептицького.

ОЛЕГ ГЕРМАН, науковець, письменник, громадський діяч

«Аналогія або перегук часу через 114 років повинен визначатися тим, що було зроблено за той період, як змінилася наша церква, як змінилися ми, які в новому вимірі ми постали. Тому ця зустріч буде нести в собі і духовне покликання, і історичне покликання, і мистецьке покликання».

До слова, в українській гімназії до 150-річниці із дня народження Андрея Шептицького відбудеться ще ряд заходів, зокрема філателістична виставка та погашення пам’ятних конвертів.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top