Ви знаходитесь: Головна / Новини / Школярів вчать безпечного поводження зі зброєю

Школярів вчать безпечного поводження зі зброєю

Школярів вчать безпечного поводження зі зброєю. З вересня організатори проекту «Дике поле» проводять тематичні лекції у різних навчальних закладах Тернополя. Цього разу дітям розповіли про види вибухівки.

Поінформований – значить озброєний. Врятувати дітей від небезпечних наслідків вирішили за допомогою роз’яснення: що таке зброя і як себе від неї вберегти.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, організатор вишколу «Захисти свій дім» і проекту «Дике поле»

«Основна велика тема – це привити молодим людям культуру поводження з вогнепальною зброєю. Раз на тиждень ми приходимо в школу допризовної підготовки юнаків, ми проводимо ще вишколи, ми так агресивно намагаємося діяти, не чекати поки нас запросять, а ми самі йдемо в інститути, університети, школи».

Фінальне заняття у цьому році присвятили вибухівці, для цього запросили експерта з вибухотехніки. Він каже, із зони АТО часто везуть на мирну територію специфічні «сувеніри».

ІГОР ВАСЬКІВ, начальник вибухотехнічного сектору ГУНП в області

«Протягом цього року два рази відряджався в зону проведення АТО, приймав безпосередню участь в розмінуванні місцевості, вилучені. Я вам хочу сказати, що за цей рік, принаймні, навіть, на нашій тернопільській землі, хоч вона знаходиться більше тисячі кілометрів від того краю, потрапляє стільки предметів, що за цей рік ми вилучили так, як не вилучали за попередні 5 років. Як правило вибухи відбуваються через те, що привезли і починають хизуватися, хочуть комусь, щось показати, розказати, при цьому не мають досконалих навичок і відбувається вибух».

Ігор Васьків каже, доба не проходить в країні без принаймні одного вибуху. Найчастіше на мирну територію з гарячих точок потрапляють ручні гранати.

ІГОР ВАСЬКІВ, начальник вибухотехнічного сектору ГУНП в області

«Така граната, накриває уламками до 100 м, розльот уламків – до 200 м. Вона оборонна, тому у неї більший радіус розльоту, тому що чавунний корпус. Це граната РГД-5, вона наступальна, в неї радіус дії менший. Вона для того, щоб коли солдат наступає, міг її кинути і сам при цьому не бути ушкоджений. Вона накриває на 25 метрів».

Побачивши гранату на вулиці чи на дорозі, пояснює Ігор Васьків, мудріше її, взагалі, не чіпати.

ІГОР ВАСЬКІВ, начальник вибухотехнічного сектору ГУНП в області

«В даному випадку я відокремив запал від гранати, тому вона переходить в розряд безпечних, вона розряджена. Але разом з тим, якщо оцей запал почати в руках розбирати або висмикнути кільце, в кращому випадку відриває кість руки: пальці, рука і так далі. Тобто, сам запал несе в собі також небезпеку, навіть, без самого корпусу з вибуховою речовиною».

Також експерт розповів про інші види вибухівки  та показав: протитанкові гранати, розтяжки, міни тощо. Аудиторія уважно слухала, молодь каже, інформація і цікава, і актуальна.

ЮЛЯ, курсант

«Щоб врятувати життя не тільки своє, а й своїх друзів, рідних. І в будь-якій ситуації допомагати іншим».

АРТЕМ, курсант

«Я б сказав іншим всім триматися подальше, оскільки це досить небезпечна робота».

ВАЛЕРІЙ БОНДАР, директор Тернопільської школи допризовної підготовки

«Є в програмі вивчення предмету «Захист вітчизни» – міни. Але не в такій кількості і не розраховано стільки годин інформації. Тому, сьогоднішній урок пройшов повчально, кожен курсант підкреслив для себе якісь важливі моменти».

В свою чергу ініціатор занять Микола Більчук, пообіцяв, що і в наступному році співпраця з школами, інститутами та університетами продовжиться. А сам освітній проект «Дике поле» буде довготривалим, оскільки, зізнається, вже бачить результати.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top