Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / «JazzBez» відзначає 10-річний ювілей

«JazzBez» відзначає 10-річний ювілей

«Фестиваль імпровізаційної музики» – так «JazzBez» називають його тернопільські організатори. І чекати на це музичне дійство його поціновувачам залишилось недовго – до п’ятниці. Оскільки саме тоді і стартує триденний джазовий фестиваль.

СЕРГІЙ ЛАЗО, ведучий концертів «JazzBez» у Тернополі

«Така майже анекдотична ситуація, коли до мене після фестивалю підійшла жіночка і сказала: «Щиро дякую вам. Боже, який концерт. Все цікаво було. А ви знаєте, я ж не знала, що оце я люблю джаз. А оце, коли ми подивились, то це ж ми джаз любимо, виходить». Тобто люди, практично для них взагалі, для багатьох, було відкриття як жанру, розумієте. Вони не знали що це. Ну, в загалі, знали, що існує якась там музика. А за радянські часи джаз – це була буржуазна музика, яка абсолютно ніяк не те, що не віталася, а взагалі вона відштовхувалась від культурного розвитку країни».

Коли точно трапилась ця ситуація Сергій Лазо вже не пригадує. Каже, можливо, після першого чи другого фестивалю, проведеного у Тернополі. Сьогодні ж усе по-іншому: «JazzBez» знають та люблять. А поціновувачів джазової музики з року в рік серед тернополян стає все більше.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв

«Відверто кажучи, джаз – це, перш за все… Чому українці з першого дня пішли і полюбили цю музику? Тому що якщо брати історію автентичних пісень українських, то будь-які обрядові пісні – це імпровізація, яка абсолютно об’єднує загальноенергетичний стан тих людей. Музика джазова, не залежно від того, якою мовою буде там спів, це, перш за все, той стан».

Цьогорічний «JazzBez», обіцяють його організатори, буде дуже атмосферним. Пояснюють це симбіозом українсько-польської, індійської та американської музики.

СЕРГІЙ ЛАЗО, ведучий концертів «JazzBez» у Тернополі

«В нас в цьому році є великий акцент саме на українізацію фестивалю. В чому це виражається? В тому, що дуже багато учасників, практично кожен колектив має якусь українську… або абсолютно український, так, як це, скажімо, з колективом «Jazz Kolo» Ігоря Закуса, так і інші різні, скажімо, в тому ж індійському проекті там є поєднання з українськими музикантами. Це, по-перше, показує, що в нас є розвиток джазової сучасної музики. По-друге, це показує, наскільки Україна відкрита для інших музикантів, для інших країн».

Розпочнеться фестиваль 4 грудня у драматичному театрі. Там же насолоджуватись джазом городяни зможуть і наступного дня. Однак уже в неділю, 6 грудня, усіх запрошують в один із тернопільських арт-клубів.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю «JazzBez» у Тернополі

«Повністю польський колектив. Теж молодий. «Vehemence Quartet». Вони відомі тим, що в цьому році вони взяли гран-прі на самому престижному польському фестивалі».

Особливим цьогорічний джазовий фестиваль буде і тому, що в Тернополі він відбудеться уже вдесяте.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top