Ви знаходитесь: Головна / Новини / До 1 липня тернополяни мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки
До 1 липня тернополяни мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки

До 1 липня тернополяни мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки

Створити їм ОСББ чи залишитись на утриманні свого обслуговуючого підприємства – вирішити це тернополяни повинні до липня цього року. Якщо ж до визначеного терміну мешканцям домовитись не вдасться, рішення за них приймуть у міській раді.

МАРІЯ ІВАНІВНА, мешканка дому на Довженка, 6а

«В нас дуже всі дружні. В нас з родиною… ми можемо менше спілкуватися, як з сусідами в домі. Мені вже 70 років, але я можу звернутися, тут мало таких старших є жінок, але я можу звернутися в будь-яку квартиру, і кожен мені допоможе».

Дружні стосунки між мешканцями – не єдина перевага ОСББ. Це радше приємне доповнення до робочих буднів, кажуть жителі дому на Довженка, 6а.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ

«ОСББ – це всього лише один будинок, і ти близько знаєш усіх мешканців, які тут проживають. В цьому є дуже великий плюс. Тому що можна вирішити разом все, що ми хочемо робити. Якщо ти живеш у будинку, який відноситься до ЖЕКу, то ми знаєм працівників ЖЕКу, але при відчутності необхідності ми навіть не знаємо своїх найближчих сусідів, а тим паче людей, які живуть поряд у будинках».

ОСББ на Довженка, 6а існує уже 8 років, ще з початку експлуатації дому. Й протягом цього часу, розповідають мешканці, проблем у них не виникало: лад як усередені, так і ззовні.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ

«Мінімальну квартирну плату для кожного будинку встановлює міська рада. Для нашого ОСББ вона становить 1,50 за 1 кв. м. Один власник квартири – це є один член ОСББ. Кошти йдуть на заробітну плату обов’язково, на оплату електроенергії. Ці кошти у нас йдуть на вивіз сміття. У нас є залишковий фонд спеціальний на випадок якогось форс-мажору. І решту коштів ми витрачаємо на благоустрій або ремонтні роботи в будинку».

Про ефективність ОСББ розповідають і в міському управлінні житлово-комунального господарства. Кажуть, хто, як не мешканці, найкраще обізнані у комунальних проблемах дому і відповідно до них найраціональніше можуть розпоряджатись коштами.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК, заступник начальника відділу експлуатації та ремонту житлового фонду міського управління ЖКГ

«В більшості ефективно, особливо в тих випадках, коли вони знялися з балансу житлово-експлуатаційних підприємств і виконують всі функції по управлінню будинками самостійно».

Однак створювати їм ОСББ або ж залишитись на утриманні свого обслуговуючого підприємства жителі міста мають вирішити до липня цього року. В іншому випадку міська рада зробить це за них.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК, заступник начальника відділу експлуатації та ремонту житлового фонду міського управління ЖКГ

«Якщо до першого липня не визначаються мешканці будинків, то на конкурсних засадах виконавчий комітет міської ради приймає рішення про визнання управителем одної чи іншої юридичної особи для кожного з будинків».

А ще як в управлінні ЖКГ, так і члени ОСББ запевняють, левова частка у вирішенні різноманітних комунальних проблем залежить саме від людей та їхнього бажання.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top