Ви знаходитесь: Головна / Новини / Дітям-сиротам шукають наставників

Дітям-сиротам шукають наставників

Сімейний затишок та дружня підтримка для дітей, які ростуть без батьків, не примха, а скоріше необхідність. І хоча б частково заповнити цю порожнечу взялись у благодійному фонді «Майбутнє сиріт». Кілька небайдужих людей, які не з чуток знають, як це рости в інтернаті, вирішили впровадити на Тернопільщині, раніше уже випробуваний в Україні, проект, що називається «Наставник».

АНДРІЙ НАЗАРЕНКО, директор ТОБФ «Майбутнє сиріт»

«В нас інший підхід до наставництва. У нас наставництво не через матеріальну підтримку, це може бути додатково, але це не є головною ціллю наставника для дитини. Тобто люди, які по своїх можливостях не можуть ні усиновити, ні взяти в прийомну сім’ю, взяти цю дитину, але вони готові цю дитину вести по життю консультаціями, спілкуванням».

Наставник, ще раз наголошують координатори проекту, не є спонсором, він друг, що бодай чотири години на місяць проводитиме із дитиною, спілкуватиметься, допомагатиме у навчанні, а ще радитиме та підтримуватиме.

ТЕТЯНА БОГУШЕВСЬКА, координатор проекту «Наставництво» у Тернополі

«Рекламна кампанія вже рушила, люди дзвонять. Така перша пересторога, що це передбачає спонсорство. Це ні в якому разі не спонсорство. Ми шукаємо турботливого друга, який буде частиною команди дорослих людей, яким дитина-сирота може довіритись, яким дитина-сирота може відкритись, довірити якісь свої проблеми буденні, на самоті не залишатися з цими проблемами».

Спілкування наставника та сироти координатори проекту уявляють так – перший приходитиме в інтернат хоча б раз у тиждень, під наглядом психологів й відповідальних за проект він спілкуватиметься і допомагатиме дитині. Згодом, якщо між обома налагодяться дружні стосунки, вони зможуть зустрічатись і частіше й уже за межами інтернату.

ТЕТЯНА БОГУШЕВСЬКА, координатор проекту «Наставництво» у Тернополі

«Цей проект пілотний в Тернополі та області. Ми плануємо зараз на етапі інформаційної кампанії залучити тернопільський заклад. На цей рік ми собі закладаємо сформування мінімум 20 чи 10 активних пар наставник-дитина. Ми хочемо знайти, давайте говорити по мінімуму, 10, але це будуть ефективні, відповідальні наставники, які візьмуться за те, щоб супроводжувати таку дитину».

Сьогодні координатори проекту шукають гідних наставників. До слова, зголошуватись можна за номером телефону, який ви бачите на екранах або ж у соціальних мережах.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top