Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / Екоактивісти виступили проти будівництва ГЕС на Дністрі
Екоактивісти виступили проти будівництва ГЕС на Дністрі

Екоактивісти виступили проти будівництва ГЕС на Дністрі

Вранці 4-го січня перший поверх приміщення Тернопільської обласної ради став місцем інформаційного пікету. Туристи-активісти, екологи та інші небайдужі до долі Дністра, зібралися тут, щоб висловитись проти потенційного будівництва гідроелектростанцій на річці. Адже, переконують, таке будівництво шкідливо вплине і на Дністер, і на довкілля.

РОМАН ЗАДОРОЖНИЙ, активний турист, один із організаторів акції:

«Цей каскад, який пропонують будувати на Дністрі, а наша адміністрація поки що відмазується, що це рішення, яких не було, то це рішення дуже гарно лобіюється з Києва. І якщо цей каскад буде побудовано, то, в принципі, сплави, будь-які відпочинкові зони, окрім біля дамб, плюс гибель риби – це будуть такі дуже реальні речі, які зруйнують річку».

Оскільки Дністровський каньйон – територія заповідника, то активісти сподіваються, що ніяких забудов там все-таки не дозволять. Проте, кажуть, оскільки такий проект розглядається, то краще перестрахуватися, показавши депутатам, що у випадку їхнього рішення на користь будівництва ГЕС – люди мовчати не будуть.

РОМАН ЗАДОРОЖНИЙ, активний турист, один із організаторів акції:

«Як показує досвід останніх кількох років, посушливі роки – води в річці дуже мало. І навіть те, що замість кількох гребель будуть пропонувати дві труби, які будуть зрізати петлі Дністра, так звані, меандри, вони будуть забирати всю воду і там протягом 15-20 кілометрів річки взагалі не буде. От уявіть, що річка була, а після того її не стало. Взагалі не стало».

В приклад депутатам Тернопільщини люди ставлять обласну раду Івано-Франківська. Адже там будь-які подібні забудови заборонили. Представники ж місцевої влади наголошують, що ГЕС на Дністрі наразі лише ідея.

ВАСИЛЬ ДЕРЕВЛЯНИЙ, перший заступник голови ТОР:

«А нам пропонуємо, зробити в такий спосіб, вивчити питання, прийняти правильне рішення і все. Ну, добре – сьогодні один пікет, а завтра хтось інший привезе. Збере громада якась 300 чоловік – що нам робити дальше? Що нам казати? І скаже: «Ми за» ви розумієте? І через те має питання бути правильно зроблено».

Роман Задорожний підкреслив, що окрім тернопільських та івано-франківських, на захист Дністра також об’єдналися активісти Чернівецької області.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top