Ви знаходитесь: Головна / Новини / Зима прийшла і до безхатченків

Зима прийшла і до безхатченків

Для багатьох тернополян зима асоціюється зі святами, та є і такі, для кого ця пора року – проблема. Холод не створює гарний настрій тим, хто не має власного даху над головою, а ночує, в кращому випадку на вокзалах чи в підвалах багатоповерхівок.

ЗЕНИК

«Ну, шо, во дивіться в тих-во мештечках. Всьо мокре, всьо холодне. Я сиджу, і так-во трасуся. Той прийде дасть 2 гривні, той прийде дасть 2 гривні. Піду візьму собі чаю, булочки. Прийду сюди в «Карітас», наїмся, во таке моє життя».

На питання, де ночує, відповідає, де прийдеться, переважно на вокзалах. Такі ж і заробітки.

ЗЕНИК

«Знаєте, шо ми робимо? Ми ходимо по Тернополю і збираємо папір, бумагу. Є тут точки, здаємо і таке проживання. Ну шо вам сказати більше, сам я бездомний».

Опівдні, поїсти в «Карітас», що на вул. Замонастирська,1, щодня приходять десятки безхатченків та потребуючих. Деякі ходять роками. Кажуть, тут їх і годують, і одягають. А в зимову пору, в «Карітасі» вони знаходять місце, щоб зігрітися. Безкоштовна їдальня день в день працює вже більше двадцяти років, за виключенням вихідних та свят.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»

«Коли настає більш тепліший, сприятливий, літний період, то число потребуючих, їх кількість зменшується до 30-40, навіть, 50-ти осіб. Коли вже настає осінь, зимовий період, рання весна, то, очевидно, що ми маємо в той час, більшу кількість потребуючих, зимою, подекуди, буває і по 100 осіб. В холод, вони мають нагоду і не тільки поїсти в благодійній їдальні, а також перебувати в приміщенні Карітасу».

Працює їдальня переважно за рахунок самого «Карітасу» та допомоги благодійників.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»

«Ми маємо трошки земельної ділянки, де, власне, вирощуємо різні культури зернових. І цілий рік, впродовж, можемо і утримувати благодійну їдальню, а також тих людей, які приходять харчуватися».

Свою допомогу безхатченкам пропонують і в Тернопільській міській організації Товариства Червоного Хреста. Хоч, більше опікуються літніми людьми, однак, потребуючі можуть там завжди отримати одяг чи взуття.

 ТЕТЯНА ЛЕХ, голова Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста

«Вони можуть до нас прийти в будь-який момент, це є Шпитальна, 2. Ми працюємо з 9 до 5, в п’ятницю до четвертої. Це є без перерви в нас. В нас на даний момент є гуманітарний вантаж, це є одяг. Дещо є із взуття».

Соціальні служби надають інформацію та допомагають відновити документи. Відповідь на питання, а де ж ночувати безхатченкам чи хоча б перебути зиму, ми так і не знайшли.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»

«Дивлячись на тих потребуючих осіб, яких ми кажемо про них, що вони, дійсно, є бідні або безхатченки, щоб ми спільно із нашою владою міста Тернополя, чи місцевою, чи обласною, чи, навіть, із районною, щоб ми долучилися до, разом, і могли десь мати таке преміщення, де би могли би поселяти тих людей, опікуватися ними повноцінно, так як це є закордоном».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top