Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / На Водохреща у Тернополі традиційно купалися у парку Топільче

На Водохреща у Тернополі традиційно купалися у парку Топільче

Занурення у водойму на Водохреща стало уже традицією, адже вважається, що в цей день вода має цілющі властивості.

БОГДАН БЕРЕЗОВИЧ, тернополянин, морж з 40-річним стажем:

«Якщо ви візьмете воду і з 18-го на 19-те поставите на балконі чи в бідоні чи в відрі. Вона буде освячена, бо освячується вода не сріблом, освячується вода Божим словом.  І коли Боже слово вітає, сьогодні вся вода освячена».

Пану Богдану вісімдесят. Половину свого життя він моржує. Каже, знає з власного досвіду, що для здоров’я це дуже корисно.

 БОГДАН БЕРЕЗОВИЧ, тернополянин, морж з 40-річним стажем:

«Коли в мене народилася 3-я дочка – мене звалив поліартрит. І я лічився-лічився, нічо не помагало і я тоді рішив сам шукати. І я начав, роздівся і начав ходити босими ногами по снігах, купатися в прорубі. Спочатку ми ходили там на озері, це було в 77-му році».

Зігрітися після занурення в холодну воду сьогодні допомагали козаки, які від ранку почали готувати їжу для всіх бажаючих.

 ВОЛОДИМИР СТАРКО, начальник кухні (козацько-десантний екологічний осередок):

«Для людей, для моржів, для українського народу. Безкоштовно пригощаємо. З допомогою спонсорів, хто мав можливість чим допомогти. І сьогодні буде в нас уха козацька, супчик гороховий, куліші різні, чай, напитки, таке-во».

Занурюється в воду на Водохреща вже кілька років поспіль і міський голова Тернополя. Запевняє, головне – правильно налаштуватися морально. А ще, каже, така традиція взагалі добре впливає на людину.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Існує відома українська колядка, яка говорить, що третій празник принесе нам здоров’я. Йорданська вода має цілющі властивості, вона дає здоров’я, очищає від всього злого, негативного і заряджає добром, енергією і позитивом. Дає натхнення до роботи на цілий рік. Я рекомендую кожному тернополянину хоча б раз це спробувати. Насправді, там в воді набагато тепліше, ніж ззовні, тому, можливо, страшно спочатку заходити, але коли ти вже окунувся, то набагато себе краще почуваєш. Ну, і всіх вітаю з Йорданом. Нехай Йорданська вода змиє весь негатив. Нехай дарує добро, благополуччя на цілий рік».

Натомість медики підкреслюють, щоб не зашкодити Йорданськими купаннями організму, треба попередньо готуватися та отримати консультацію лікаря.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top