Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщину завітав посол Латвійської Республіки

На Тернопільщину завітав посол Латвійської Республіки

Із робочим візитом на Тернопільщину завітав Посол Латвійської Республіки. Із головою облдержадміністрації, Степаном Барною, вони обговорили можливу співпрацю та досвід, яким балтійська країна готова ділись із нашим регіоном.

Вітаючи на Тернопільщині Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки Юріса Пойканса, голова обласної державної адміністрації Степан Барна найперше подякував йому, як представнику балтійської країни, за підтримку.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Ми хотіли би від імені держави Україна висловити слова щирої вдячності вам за підтримку, за підтримку у війні з Росією, в захисті територіальної цілісності нашої держави, за підтримку в політичних процесах, котрі стосуються інтеграції України в Європейську спільноту, Європейський Союз, і хотів би подякувати за ту роботу, яку ви проводите сьогодні в підтримці української армії».

Опісля подяк перейшли до справи. Першочергово голова адміністрації репрезентував Тернопільщину, зокрема як регіон із потужним аграрним і культурним потенціалом. А ще зауважив, що область уже має певні напрацювання у сфері бізнесу та активно впроваджує територіальну реформу. Тож потребує посиленої підтримки зі сторони Латвійської Республіки.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Тернопільщина має унікальну перевагу серед інших регіонів в тому питанні, що має вигідне географічне розташування. Друге – це багата ресурсна база, потужний аграрний і туристично-рекреаційний потенціал, високий рівень освіти населення і висока достатньо кваліфікація робочої сили. Хочу відзначити величезну науково-культурну спадщину, яка є у наших народів. Саме це надбання, я думаю, найбільш цікаво було би використати в плані залучення інвестицій».

У свою чергу, латвійські представники зауважили, що зацікавлені у співпраці з Тернопільщиною. Однак вказали на певні недопрацювання України, які та повинна вирішили найближчим часом.

ЮРІС ПОЙКАНС, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні

«Дуже важливим питанням є сертифікація української продукції, особливо зараз, коли ми маємо зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Тому що коли підприємство не є сертифікованим відповідно до законів Європейського Союзу, ви не можете продавати їм продукцію. І Латвія готова поділитися своїм досвідом в цій галуззі. І я надіюсь, що безвізовий режим буде встановлений між Україною і Європейським Союзом якомога швидше».

Також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки зауважив, що доброю перспективою для Тернопільщини стало б також відкриття їхнього консульства.

ЮРІС ПОЙКАНС, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні

«Ми спробуємо знайти вам партнера у нашій країні. Ми вважаємо також, що є дуже важливим створення мережі консульств на території України. Тому що коли почесні консульства існують в регіоні, вони допомагають зміцнити зв’язки з цим регіоном».

По завершенні розмови представники обох країн обмінялись подарунками. Тернопільщина, зокрема, вручила Надзвичайному і Повноважному Послу Латвійської Республіки інвестиційний паспорт області, фотоальбом про її рекреаційні можливості, а ще ювілейну монету Тернополя, виготовлену Національним банком.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top