Ви знаходитесь: Головна / Новини / Працівники лановецької свиноферми вимагали не закривати їхнє підприємство

Працівники лановецької свиноферми вимагали не закривати їхнє підприємство

Конфлікт між підприємством «Агро-Ланівці» та окремими жителями міста тягнеться уже кілька місяців. Нагадаємо, деякі тамтешні мешканці скаржаться на нестерпний сморід і забруднену річку та вимагають припинити роботу фірми. Місцева влада не сприяє вирішенню ситуації, натомість пропонує закрити підприємство, яке сплачує податки і де працюють люди.

ЛІЛІЯ ПАЛЬОНКО, працівниця ТОВ «Агро-Ланівці», живе в Ланівцях

«Кажуть, що їм запах, йде запах, мішає їм, що в них вода там погана. Отаке все. Хочуть закрити. Казали, щоби ми їхали заграницю працювати. – А вам я той запах? Справді є? – Ні, немає. Зараз немає взагалі запаху, бо роблять все можливе. Ставлять фільтра. І все роблять. Запаху немає».

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»

«Виникли певні проблеми з неприємним запахом. Громада привернула до цього увагу. Були здійсненні заходи щодо вирішення цього конфлікту конструктивні. І підписана угода між громадою і підприємством. Як один з пунктів якої було вивезення поголів’я. На той момент, коли ця угода готувалася, виглядало так, що підприємству вдасться вирішити це таким чином, але, ви знаєте, що об’єктивна ситуація в країні досить складна. Виникли питання, які унеможливлюють остаточне вивезення поголів’я з Ланівців, і було громаді запропоновано відтермінувати виконання цього пункту вимоги».

Саме ж підприємство скарги мешканців не заперечує. Його працівники кажуть, проблеми і справді були. Однак сьогодні вони активно працюють над їх вирішенням. Тож причини призупинити роботу ТОВ «Агро-Ланівці», стверджують люди, абсолютно безпідставні.

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»

«В правовому полі не можна закрити підприємство безпідставно. Підстав нас закрити немає, принаймні в моєму розумінні. Ми не проти будь-яких дій контролюючих органів, відповідних компетентних органів, з якими можна фахово говорити. Бо коли нас звинувачують в тому, що ми забруднюємо річку на тій підставі, що вода взята з тієї річки не відповідає якимось там санітарним нормам, ну, то принаймні виникає питання, даруйте, ми ж не єдині, хто до неї має доступ, до тієї річки. І треба на це дивитись фахово і професійно. Ми до цього готові. Ми хочемо одного. Ми хочемо мати перспективу, тоді це все має сенс».

За перспективою працівники підприємства прийшли під стіни обласної адміністрації. Від голови установи, Степана Барни, вимагали одного – не закривати фірму й не залишати людей без зарплатні.

ЛІЛІЯ ПАЛЬОНКО, працівниця ТОВ «Агро-Ланівці», живе в Ланівцях

«Хочемо зберегти наші робочі місця, щоби нас не закрили, щоби працювати. Оператором. Приймаю опороз. Вчасно прийняти роди, вчасно подивитися. Все доглянути».

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»

«Мова по великому рахунку йде не про свиней. Мова йде про людей. Оці всі люди, які працюють на нашому підприємстві, вони так само є частиною Лановецької громади. Вони так само мають бути почуті. І, даруйте, вони мають право на майбутнє, за яке ми, власне кажучи, і боремося на сьогоднішній день. Загалом на підприємстві «Агро-Ланівці» працює понад 50 людей. В нас немає жодних там зарплат в конвертах, в нас тільки біла законна зарплата. І середня зарплата на підприємстві складає, якщо я не помиляюсь, близько 5 тисяч гривень. І, як на мене, це досить пристойно на сьогоднішній день».

Голова обласної адміністрації, на якого чекали працівники свиноферми, був у від’їзді. Тож прийняти людей погодився його заступник. У свою пергу, працівники ТОВ «Арго-Ланівці» стверджують, якщо із рішенням затягуватимуть, їхні дії стануть радикальнішими.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top