Ви знаходитесь: Головна / Новини / Президент відкрив школу та нагородив військовослужбовців

Президент відкрив школу та нагородив військовослужбовців

Як ми повідомляли, вчора Петро Порошенко перебував на Тернопільщині  із робочим візитом. В рамках поїздки він відкрив новозбудовану школу на Теребовлянщині, відвідав одне з підприємств міста та нагородив військовослужбовців.

У с. Соколів, що на Теребовлянщині на нову школу чекали більше двох десятків років. В дев’яностих будівництво розпочали і майже одразу припинили. Роками діти ходили у старші класи в сусіднє село Надрічне, в Соколові навчалися лише до 4-го класу.

НАТАЛЯ, старшокласниця

«Ця школа будувалася дуже довго, ще за нас, коли ми були маленькі, ми вже зараз в 11-му класі, ми були десь в другому класі, то відтоді вже вона будувалася і кожний рік нам обіцяли, що відкриють її, що цієї школи ми будемо випускниками. В Надрічне, в сусіднє село дуже важко йти і коли були заметілі і великі сніги, були й канікули, що діти довго не ходили до школи, бо дітям було тяжко добиратися годинами».

Зараз в села є своя нова та простора школа І-ІІ ступенів, тобто розрахована на навчання вже до 9 класу. Дівчата радіють, хоч і не вони, а вже молодші братики та сестрички вчитимуться з комфортом.

ТАНЯ, старшокласниця

«Вони дуже раді, що підуть саме в цю школу. Вони вже в очікуванні, їм трошки продовжили канікули, але вони вже чекають, чим швидше піти в цю школу».

СОФІЯ, старшокласниця

«Бачили спортзал, він оснащений новим приладдям спортивним і в ньому дуже красиво і зручно буде займатися. Також в школі дуже тепло і вона велика».

Майбутні учні нової соколівської школи кажуть, найбільше їх вразив спортзал.

ІГОР, 10 років

«Спортзал, наш клас, всьо файно зроблене. Дір ше нема».

БОГДАН, 12 років

«Саме більше, то спортзал, я би, навіть, нині йшов».

ВІТАЛІК, 11 років

«Спортзал великий дуже, ще є столова, нові комп’ютери завезли».

Також у школі є спеціалізовані класи та простора бібліотека. Як зазначив директор навчального закладу Борис Коваль, вже незабаром за новенькі парти сяде понад сотня дітей з кількох сіл.

БОРИС КОВАЛЬ, директор Соколівської ЗОШ І-ІІ ст.

«Тут нова школа, ми переходимо з двох корпусів, які розміщені в двох селах і в нас навчається 104 учні і ми сьогодні переходимо навчатися в дану сучасну школу. (перебивка) Якщо є бажаючі, ми всіх будемо приймати з других сіл».

Особливим гостем на відкритті був Президент України, його зустрічали з колядками та вертепом. Глава держави оглянув приміщення школи та подарував новенький комп’ютерний клас. Також Петро Порошенко пообіцяв, що невдовзі в навчального закладу з’явиться власний автобус.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України

 «Чому для мене і для всіх нас ця школа настільки символічна? Тому що вона символізує реформування і зміни політики в державі. Є таке складне слово «децентралізація». Що це означає? Це означає, що левову частину влади і що, не треба про це забувати, і левову частину грошей треба передати громаді. Бо громада краще за будь-якого дядька з Києва знає, куди ці гроші спрямувати».

До слова, аби завершити побудову школи, із Державного фонду регіонального розвитку виділили понад 5 млн. грн. та ще близько півмільйона з місцевого бюджету. Також під час робочої поїздки у Тернопільську область Президент України відвідав 44-у окрему артилерійську бригаду. Там він вручив військовослужбовцям державні нагороди.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України

«За проявлений в бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань, 67 військовослужбовців бригади представлено до державних нагород, десятеро з них, на жаль, посмертно. У вашій бригаді є неперевершені герої, солдати, сержанти, офіцери в особистому заліку яких по кілька десятків  знищених бойовиків або до шести підбитих російських танків».

Також Петро Порошенко зустрівся з родинами воїнів, які захищали Батьківщину на Сході. Він вручив їм ключі від нових квартир. Зокрема, сім’ям Павла Баса і  Юрія Наливайчука з Тернополя та Романа Мусія з Шумська, які загинули в АТО. Отримав нове помешкання і  боєць Олександр Сеньовський. Після поранення під Дебальцевим він отримав другу групу інвалідності. За ключем від квартири він вийшов особисто за руку із донькою. Президент подякував військовослужбовцям та їхнім рідним за мужність та поклав квіти до пам’ятника загиблим воїнам-артилеристам.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top