Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Тернопільські школярі з понеділка не підуть до школи

Тернопільські школярі з понеділка не підуть до школи

За даними моніторингу захворюваності, в місті різко збільшилася кількість хворих на грип та ГРВІ. За останню добу епідпоріг перевищений на 20%, кажуть у міськраді. Там ситуацію називають нестабільною та вживають відповідні заходи.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення

«Відбулося засідання з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Тернополя, яка констатувала дійсно збільшення захворюваності на ГРВІ та грип, та призначила заходи щодо профілактики і поширення даної інфекції».

НАТАЛІЯ ГУСКА, т. в. о. начальника міського управління ГУ Держсанепідслужби в області

«В порівнянні з попереднім тижнем, кількість захворівших зросла в два рази, в абсолютних показниках це 1969 осіб проти 953 за аналогічний період. Серед дітей 14 років і аналогічно дітей шкільного року ми спостерігаємо збільшення захворюваності в 2,4 і 2,8 рази».

Зважаючи на це вирішили вжити протиепідемічні заходи. Зокрема, це тимчасове призупинення навчання у школах вже з понеділка. Як довго триватимуть канікули невідомо, наразі упродовж тижня діти будуть вдома.

НАТАЛІЯ ГУСКА, т. в. о. начальника міського управління ГУ Держсанепідслужби в області

«Зважаючи на щоденний моніторинг захворюваності додатково буде збиратися комісія і ми будемо визначати цей термін, коли загальноосвітні школи зможуть працювати. Окрім цього існує ряд інших обмежувальних заходів, це дотримання температурних режимів, як в лікувально-профілактичних закладах, так і по інших організаціях. Це масочний режим».

Водночас медики наголошують, хворих на вірус A (H1N1) в містінаразі не зафіксовано. А про епідемію та карантин говорити рано.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення

«В нас є перевищення епідпорогу одноразове, але решта параметрів, наприклад, наявність стаціонарних хворих, наявність важких хворих, відвідуваність школярів – вони залишаються в межах сезонних нормативів, тому сьогодні один статистичний показник не можна ставити як епідемію».

Тому наразі вжили відповідні попереджувальні заходи та впродовж наступного тижня ситуацію із захворюваністю будуть активно моніторити в держсанепідслужбі.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top