Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / У Ланівцях місцеві жителі продовжують воювати із свинофермою

У Ланівцях місцеві жителі продовжують воювати із свинофермою

В’їзд до підприємства «Агро-Ланівці» місцеві жителі блокують від 7-го грудня. Тоді якраз закінчився погоджений з громадою термін перебування свиней на підприємстві. Активісти розповідають, від весни минулого року зверталися у різні установи. Проте, результату, за більш як півроку, кажуть немає. Вчора на кілька годин лановецькі активісти перекрили і автомобільну дорогу «Тернопіль-Київ».

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці:

«Екологія вчора була, були представники поліції, були вчора активісти, є лагуна, в яку представники «Агропродсервіс», яку очолює Чайківський Олег Адамович скидають свині. Дохлі свині на території «Агропродсервісу». Більше 200 свиней. Ми підняли шум. Екологія за фільмувала даний факт, сьогодні вже приїхала їхня служба «Продсервісу» і ці свині вони вивозили».

Про проблему свиней в Ланівцях знає і обласна влада.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА:

«Ми, звичайно, не вітаєм такого, ми проти цього. І розуміємо, що за це тре наказувати. Ми провели цілу низку заходів, туди були направлені структури, екологія, санстанція, архбудконтроль і так дальше, всі вони зробили свої висновки, всі дали своє заключення, і на сьогоднішній день, після тих всіх наших заходів, бачим, діла йдуть все одно, стоїть все це на місці. Ми звернулися в прокуратуру з проханням, щоби вона втрутилася і, скажем, поставила все на своє місце».

Попри те, що підприємство не має відповідних документів, воно наповнює місцевий бюджет і надає робочі місця, переконують в обласній адміністрації.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА:

«Я так думаю,  в рамках десь одного мільйона гривень йде в бюджет міський, окрім того, що і в інші йде бюджети. За 9 чи 11, мабуть, місяців минулого року це було десь так. Ну, окрім того, там працює на 2-х підприємствах, я, правда, не можу вам сказати скільки на якому підприємстві більше працює, на 2-х підприємствах працює десь 70 з хвостиком чоловік. Ну, я думаю, порядка 30-35 чоловік працює отут, де якраз є проблема».

Яким чином взагалі працює підприємство без законних на те підстав – пояснив слідчий.

 СЕРГІЙ ОСАДЦЯ, заступник начальника слідчого управління НП в області:

«Дивіться, скажімо так: якщо є відсутні дозволи на викиди, так, в даному випадку, підприємство платить в п’ятикратному розмірі, тобто, якщо воно мало заплатити там 100 гривень, то воно платить 500 гривень. Це вже, так би мовити, як штрафна санкція, яку вони прекрасно розуміють, усвідомлюють, але їм,  очевидно, що їм вигідно».

Наразі ТОВ «Агро-Ланівці» певні збитки вже відшкодовувало.

СЕРГІЙ ОСАДЦЯ, заступник начальника слідчого управління НП в області:

«Що в нас встановлено? Відповідно до даних перевірок в ТОВ «Агро-Ланівці» відсутні дозволи на викиди в атмосферне повітря. Так, дійсно, офіційні дозволи в них відсутні. В процесі перевірки державної екологічної інспекції нараховано збитки в сумі 2854 гривень, 82 копійки на ТОВ «Агро-Ланівці» так, в сумі 2405 гривень».

Також заступник начальника слідчого управління в області каже, без відповідних документів правоохоронні органи не можуть в цій ситуації нічого зробити. Вони також чекають рішення суду, а діяти будь-яким іншим способом не можуть. Пояснюють, угоди, підписані між підприємством і громадою юридичного значення не мають.

СЕРГІЙ ОСАДЦЯ, заступник начальника слідчого управління НП в області:

«Кажу, якщо в нас буде, ну, знову ж таки посилаюся на те, що можу вам сказати, і так, як воно є. Що якщо буде експертизою встановлено, що це буде шкодити здоров’ю і довкіллю – автоматично, ми притягнемо до кримінальної, бо кримінальна відповідальність має санкції, як от: штраф, позбавлення права, позбавлення волі, обмеження волі. В даному випадку санкція статті цієї передбачає штраф, навіть в рамках кримінальної відповідальності. Якщо це адміністративна буде відповідальність – ну, ні для кого не секрет, що адміністративна відповідальність це, знову ж таки, коштами. Тобто штраф».

До того ж, щоб були висновки, санепідемстанція має зробити потрібні заміри викидів з підприємства. І тут не все просто.

СЕРГІЙ ОСАДЦЯ, заступник начальника слідчого управління НП в області:

«Виходячи з того, скажімо, на що на даний час, в нас найближчі плани. Найближчі плани в нас це – з санепідемстанцією провести, все ж таки, зробити заміри тих викидів. Одночасно, зараз, може, в когось буде питання чому так пізно ми це робимо. Оскільки в них, ми знову ж таки можем стикнутися з проблемою, що заміри ми можем проводити лише при температурі як нас повідомила, усно, я, їдучи сюди, я звертався до них, усно, санепідемстанція при температурі +8».

В свою чергу, жителі Ланівців запевняють, що уже мають план дій на випадок, якщо до них не дослухаються і цього разу.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці:

«Ми розійдемся, але після цього  ми будемо блокувати. Тільки вже не 4-5 годин, а ми перекриємо на добу, організація є ще на вищому рівні. От. І є плани поїхати в Адміністрацію Президента, в  Кабінет Міністрів, в Міністерство екології».

До речі, кримінальне провадження по цій справі зараз не одне. Представники ТОВ «Агро-Ланівці» подали зустрічну заяву проти тих, хто перешкоджає роботі підприємства.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top