Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / У лікарні швидкої допомоги роблять малоінвазивні операції

У лікарні швидкої допомоги роблять малоінвазивні операції

Це – хірургічне відділення Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги. Протягом останніх років тут відбулося чимало змін, запевняють медики. До прикладу, впроваджено новітні технології у різних напрямках хірургії. У лікарні запевняють: більшість операцій тепер проводять малоінвазивно, тобто, з мінімальним втручанням в організм.

ДМИТРО ОСАДЧУК, завідувач хірургічного відділенняміської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Зокрема, що стосується лапароскопії, цей метод хірургії в нас не обмежується жовчевим міхуром. Цим методом через три невеличких проколи в черевній порожнині, в один з яких інсталюється відеопорт, в два інших порти вводяться спеціальні інструменти, виконуються операції з приводу гострого апендициту (апендиктомії), операції з приводу кишкової непрохідності злукового ґенезу, тобто, адгезіолізис лапароскопічний дозволяє ліквідувати кишкову непрохідність, тим самим попереджує розвиток подальших спайок в післяопераційному періоді, що є ноу-хау, в принципі, на рівні нашої країни».  

Є також апарат, за допомогою якого методом аргоноплазмового зварювання зупиняють  кровотечі.

ІГОР КОРШОВСЬКИЙ, лікар-хірург міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Дозволяє безконтактно зупинити кровотечу, любу велику кровотечу: зі шлунка, з дванадцятипалої кишки, зі стравоходу навіть. Раніше таких пацієнтів, дійсно, оперували. Якщо не вдавалося зупинити консервативно, вони йшли на операцію. Операція була важка, операція супроводжувалася великою смертністю. Наша процедура переноситься легко, проводиться без наркозу, рідко супроводжується рецидивами і ніколи не треба було переходити на оперативне лікування».   

Виконують, серед іншого, і малоінвазивні операції при жовчно-кам’яній хворобі.

ОЛЕГ КАРЕЛ, лікар-хірург міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Доволі недавно з’явилися умови для того, щоб проводити механічну літотрипсію, тобто, в тому випадку, коли конкремент великих розмірів в протоках, його перед тим треба роздробити і потім вилучити в дванадцятипалу кишку з проток».

Велику увагу, кажуть в хірургічному відділенні, приділяють і проктології. Перевага малоінвазивних методів, запевняють медики, у тому, що їх використання значно скорочує перебування пацієнта в стаціонарі, зменшує больовий синдром, і загалом до звичного ритму життя людина може повернутися швидше.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top