Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі нагороджували Народних Героїв України

У Тернополі нагороджували Народних Героїв України

Зала Тернопільського драматичного театру вщент заповнена. Тут і військові, і їхні рідні, і волонтери, і пересічні городяни. Усі очікують на нагородження орденами «Народний Герой України». Відбувається воно уже вдванадцяте. За цей час, розповідає організатор заходу у Тернополі, народні відзнаки отримали 173-є людей. Частина із них – посмертно.

ВОЛОДИМИР ГОЛОДНЮК, організатор нагородження у Тернополі, член нагородної ради

«Я би сказав, що це обрані серед обраних. Тому що вони обрані народом. Кожна народна нагорода виготовлена за народний кошт, за срібло, яке надсилається людьми. На кожен такий орден потрібно 26 натільних хрестиків».

Серед нагороджених у Тернополі й четверо жителів нашої області. Двоє з них звання отримали посмертно. Це –   Андрій Юркевич та Іван Вітишин. Їхні ордени вручили рідним. Народними героями з Тернопільщини стали також військовий капелан, прізвище якого просили не називати, і боєць «Правого сектора» Валерій Чоботар.

ВАЛЕРІЙ ЧОБОТАР, боєць, нагороджений орденом «Народний Герой України»

«Я пішов на фронт добровільно на початку серпня місяця 2014 року після того, як загинув один із моїх учнів Орест Квач. Це надзвичайно чоловіча робота захищати рідних. Мати відчуття, що від тебе залежить те, як будуть жити твої батьки, твої рідні, друзі. Чесно кажучи, я відчуваю певний сором. Сором перед батьками і перед дітьми тих, хто загинув. Тому що я живий насправді. Це складно. Це важко».

Ордени «Народний Герой України» отримали не тільки бійці і не тільки українці. Важлива, кажуть ідейники цього дійства, не національність чи професія, а внесок у боротьбу за суверенність країни. Чимало зробили, на думку народу, Казбек Абдурзаков й Світлана Коваль. Жінка, до слова, працює відеооператором, і на її рахунку не один документальний фільм про війну на Сході.

СВІТЛАНА КОВАЛЬ, оператор, нагороджена орденом «Народний Герой України»

«Коли в твоїй країні війна, то кожна людина, не тільки той, хто професіонал своєї справи, а кожна людина має хоч якось посприяти, прийняти участь у цій війні, в цій боротьбі. Я як документаліст вважаю, що це мій професійний обов’язок бути на війні і показувати те, що переживають хлопці, щоб хоч якось донести хоч один момент, один день, чим дихають, що бачать, чим живуть».

Присутніми на нагородженні були і ті, хто почесний орден «Народний Герой» отримав трохи раніше. Серед таких – народний депутат Дмитро Ярош.

ДМИТРО ЯРОШ, народний депутат України

«Так сталося, що мене одним із перших відзначили цією нагородою. Я вам чесно скажу, що Народним Героєм України набагато бути приємніше, ніж народним депутатом України. Мабуть, суспільство мало витворити свою нагрудну нагороду. І я впевнений в тому, в тих словах, які тут вже звучали, що жодна людина не заслужено нагороджена не буде».

До слова, орденами у Тернополі нагородили близько двох десятків українців.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top