Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В тернопільському училищі спалах гепатиту А

В тернопільському училищі спалах гепатиту А

Вже шестеро осіб із училища №4 захворіли на «Вірус гепатиту А». Перший випадок виявили ще у грудні минулого року. Оскільки інкубаційних період триває близько місяця, інфікованих може бути більше. Наразі в держсанепідслужбі встановили джерело зараження. Шестеро осіб, інфікованих вірусом проживали поряд.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Перший захворів – це хлопець із Бучацького району. А ми знаємо, що в Бучацькому районі в побуті реєструються випадки вірусного гепатиту А. Відповідно,  він перебуваючи десь вдома захворів. В послідуючому став джерелом інфекції для інших учнів, які проживають поряд».

Оскільки вірус не передається повітряно-крапельним шляхом, причина у недотриманні правил особистої гігієни. Аби виявити недугу на ранній стадії, за всіма учнями цієї групи встановили медичне спостереження.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Крім того проводиться біохімічне обстеження, дослідження крові на біохімічні показники, їх всіх, для того, щоб по можливості, скажемо так, було раннє виявлення. Тому що один із цих все ж таки захворілих, він виявлений за результатами біохімічних показників».

Також в гуртожитку провели дезінфекцію, щоб зупинити механізм передачі збудника. Що ж до хворих, то трьох вже виписали, ще троє залишаються на стаціонарному лікуванні. Їхній стан лікарі оцінюють в ступені середньої важкості.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top