Ви знаходитесь: Головна / Новини / Доходи українців за 2015 рік оподатковуватимуться також і військовим збором

Доходи українців за 2015 рік оподатковуватимуться також і військовим збором

Цьогорічна кампанія декларування, кажуть у податковій інспекції, різниться від торішньої. А саме – доходи українців за 2015 рік оподатковуватимуться також і військовим збором.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заступник начальника Тернопільської ОДПІ

«Були внесені відповідні зміни в законодавство. І, крім податку на доходи фізичних осіб, громадяни, які декларують свої доходи, будуть сплачувати ще так званий військовий збір. Ставка податку його складає ще 1,5 %. Відповідно, враховуючи дані зміни, була введена з 1 січня 2016 року нова форма декларації. Вона набагато простіша, набагато спрощена, менше додатків».

Задекларувати доходи, кажуть у податковій інспекції, можна уже звичним способом – прийшовши в установу особисто або ж, не покидаючи свого дому, через мережу Інтернет. Однак для останнього, попереджають спеціалісти, необхідний електронний підпис. Подати декларацію можуть і довірені особи за наявності доручення, дозволяється документи відправляти також поштою із повідомленням про вручення, та не пізніше як за п’ять днів до закінчення кампанії декларування. У податковій наголошують, прозвітувати повинні ті особи, які у 2015 отримували наступні види доходів.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заступник начальника Тернопільської ОДПІ

«Громадяни, які отримували доходи від двох і більше податкових агентів, якщо сума цих доходів перевищує 120 мінімальних зарплат. А це більше 146 тисяч гривень. Доходи, отримані від осіб, які не є податковими агентами. Іноземні доходи. Доходи від операцій з інвестиційними активами. Доходи від здачі в оренду будь-якого майна. Крім того, доходи від успадкованого чи отриманого в подарунок коштів, майна. Доходи від продажу рухомого та нерухомого майна. І у разі отримання нецільової благодійної допомоги, якщо її сума перевищує в загальному за рік 1710 гривень».

Також, повідомляють в інспекції, українці мають право на податкову знижку.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заступник начальника Тернопільської ОДПІ

«Може скористатися будь-який громадянин України. Це витрати, які понесені за навчання, сплачені відсотки за іпотечним кредитом. Також, якщо проводилось переобладнання транспортних засобів на інші екологічні види палива. Таких декларацій на сьогоднішній день подано 497, 497 громадян скористались правом на отримання податкової знижки. І на сьогоднішній день їм нараховано до повернення 730 тисяч гривень податків».

Нагадаємо, подати декларації городяни повинні до 1 травня. У разі невиконання цього, кажуть в установі, Податковим кодексом передбачена певна відповідальність у вигляді грошових стягнень. До слова, станом на сьогодні задекларували свої доходи 796 осіб, серед яких статки шістьох перевищують один мільйон гривень.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top