Ви знаходитесь: Головна / Новини / За 2015-й рік надзвичайники врятували сотні будинків та гектари лісів
За 2015-й рік надзвичайники врятували сотні будинків та гектари лісів

За 2015-й рік надзвичайники врятували сотні будинків та гектари лісів

25 пожежно-рятувальних частин в області щодоби виїжджають на виклики з проханням допомогти. За минулий рік на Тернопільщині таких випадків зафіксували майже 11 тисяч, каже начальник УДСНС в області.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області

«Нашими підрозділами було врятовано 154 людини, з них 21 дитина. 839 будівель, 64 одиниці техніки та матеріальних цінностей на суму майже 173 млн. грн. Це багато чи мало? Я вам скажу, що це в декілька разів перевищує суму коштів, яка виділяється на утримання підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій».

У 2015-му в області виникло більше півтори тисячі пожеж. Через посушливе та спекотне літо, довелося рятувальникам зіткнутися і з гасінням торфовищ.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області

«Ґрунтові води на території України опустилися на глибину до 2,5 м. Таким чином були осушені торф’яні поклади. Якщо брати до уваги, що в 2014-му році на території Тернопільської області не виникало жодної пожежі торф’яників, то в 2015-му таких пожеж було більше 30. Ми мали пожежі в таких районах, де ніколи не сподівалися на те, що там можуть бути торф’яні поклади, це і Лановецький район, і Кременецький район, Бережанський район, Шумський».

До того ж, спалюванням стерні люди часто самі провокували пожежу. Адже, вогонь перекидався на посіви та лісові насадження.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС України в Тернопільській області

«На Бережанщині, коли горіла суха трава, вона дійшла майже до лісу і нам довелося не тільки суху траву, а вже рятувати ліс. Такі ж самі випадки були і на Кременеччині, Шумщині».

Чимало роботи мали і піротехніки УДСНС. Лише за минулий рік вони виявили та знешкодили більше тисячі вибухонебезпечних предметів. На щастя, обійшлося без жертв. Віктор Маслей пояснює, це частково через профілактичну роботу служби. Адже, люди знають, при виявлені схожих предметів, треба одразу телефонувати на номер «101» та викликати рятувальників.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top