Ви знаходитесь: Головна / Новини / З 1 лютого вартість послуг водопостачання та водовідведення змінилася

З 1 лютого вартість послуг водопостачання та водовідведення змінилася

За холодне водопостачання та водовідведення тернополяни відтепер сплачуватимуть за новими тарифами. Відповідна постанова Національної комісії набула чинності якраз сьогодні, першого лютого. Однак вартість послуг, пояснюють у водоканалі, зміниться лише для мешканців багатоквартирних будинків, жителі ж приватного сектора сплачуватимуть, як і раніше, 8 гривень 26 копійок за метр кубічний.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»

«Мешканці багатоквартирних будинків будуть сплачувати відповідно за новим тарифом, який буде становити 8 гривень 98 копійок. Якщо у розрізі, то водопостачання буде становити 3 гривні 73 копійки, і водовідведення – 5 гривень 25 копійок з податком на додану вартість».

У водоканалі також пояснюють, відтепер тернополяни у своїх платіжках не побачать пунктів про абонентське обслуговування та повірку лічильників. Ці витрати включили у тариф. До слова, розтерміновані частки плати за повірку, виконану до 1 лютого, кажуть у підприємстві, продовжуватимуть нараховувати до їх повного стягнення. Це ж стосується й заборгованості за абонентське обслуговування.

ГЕННАДІЙ ЗАЛЮБОВСЬКИЙ, в.о. начальника відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»

«Роботи, які проведенні з повірки лічильників до 1 лютого 2016 року, вартість цих робіт буде розтермінована частка повірки місячна буде надалі нараховуватись, а також буде продовжуватись стягуватись заборгованість, якщо є, за ці роботи».

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»

«Ті розрахунки… мешканцям, яким були зроблені роботи ще в 2015 і 2014 році, і вартість цих робіт були розтерміновані на 3 роки, відповідно, мешканці будуть сплачувати за фактично виконані роботи. Що стосується абонентського обслуговування, то з 1 лютого 2016 року окремою платою вони не будуть нараховуватись».

Також у водоканалі мають намір змінити і сам процес проведення повірки лічильників.

ГЕННАДІЙ ЗАЛЮБОВСЬКИЙ, в.о. начальника відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»

«Ми змінимо дещо підхід щодо проведення повірки. Тепер повірка буде проводитись безпосередньо по цілому будинку зокрема. Тобто ми попереджаємо мешканців будинку за місяць. І після цього ми на конкретну дату домовляємось, розвішуємо оголошення і просимо споживачів бути присутніми для проведення повірки».

Жителі ж приватних будинків, як ми повідомили раніше, платитимуть за старими тарифами. Проте тут, кажуть у водоканалі, є одна незрозумілість.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»

«Мешканці приватного сектора в Тернополі будуть платити за старими тарифами 8,26. Для мешканців приватного сектору поки що питання залишається не повністю врегульованим, тому що з 1 січня 2016 року вступила в дію нова редакція закону «Про метрологію і метрологічну діяльність», в якій вказано, що повірка лічильників проводиться за рахунок тарифів на водопостачання. Але діючий тариф, витрати на повірку лічильника, не включає в собі. Відповідно підприємство поки що не має джерела відшкодування для цих робіт».

Однак сьогодні, повідомляють у водоканалі, наскільки їм відомо, Національна комісія уже працює над вирішенням цього питання.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top