Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кореспонденти ІНТБ дізнавались, що робити із розбитими термометрами

Кореспонденти ІНТБ дізнавались, що робити із розбитими термометрами

Наша героїня Олена днями розбила у квартирі термометр. Каже, їй пощастило, і ртуть не «витекла». Градусник жінка, розповідає, зібрала і поклала у шафу. Тому що, куди подіти його, не знає. А викидати у смітник, каже, термометр боїться.

ОЛЕНА МУДРА, тернополянка

«Тріснула оця тоненька трубочка, і він лишився неушкодженим зверху, але як термометр працювати не може. От і у мене виникло таке питання, куди можна віддати термометр на утилізацію? Так, як ми знаємо, що ртуть вона шкідлива. Перечитавши купу статей, зрозуміла, що викинути у сміття, то він все-одно колись розіб’ється. Ртуть потрапить на повітря. Фактично відповіді на своє запитання я ще не отримала. Всі телефони відповідають, але пересилають далі по інстанціям, до головних лікарів. Я не думаю, що це входить в їхню компетенцію збирати пошкоджені термометри».

Надзвичайники ж радять тим, хто розбив термометр, не панікувати, а перш за все вивести із приміщення дітей, людей пенсійного віку та хворих, а потім у домашніх умовах зібрати ртуть.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю УДСНС в області

«Ртуть необхідно збирати за допомогою спринцівки та поміщати в скляну банку з розчином 2 грамів марганцівки та одного літра води. Забрудненні місця необхідно обробити мильно-содовим розчином. Робиться він наступним чином: береться 500 грамів мила, 400 грамів соди, а також 10 літрів води».

Якщо ж ртуті більше, ніж у термометрі, то самостійно збирати її не можна, кажуть надзвичайники. В такому випадку потрібно зателефонувати в органи місцевої виконавчої влади. Ті, у свою чергу, повинні відправити до вас компетентних спеціалістів. Туди ж, радять в управлінні надзвичайних ситуацій, варто звертатися і з пошкодженим градусником, як у випадку нашої героїні. Телефонувати рекомендують за номером 15-80.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top