Ви знаходитесь: Головна / Новини / Майдан навпроти замку назвуть на честь засновника міста Яна Тарновського

Майдан навпроти замку назвуть на честь засновника міста Яна Тарновського

У Тернополі вулиці, бульвари, сквери називали на честь гетьманів, як, до прикладу, Дмитра Вишневецького; на честь митців, як то Олександра Довженка; князів, таких, як Данило Галицький; політиків чи громадських діячів, як Степан Бандера та Михайло Грушевський. Однак місця, що вшановувало б пам’ять засновника Тернополя – Яна Тарновського, немає. Поки що, кажуть у міській раді. Однак плани про найменування уже є. До слова, наявна вулиця Тарнавського у Тернополі названа не на честь засновника міста, а на згадку про  українського полководця Генерала Мирона Тарнавського.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя

«Міський голова Тернополя Сергій Надал запропонував назвати ось цю територію, яка знаходиться перед Тернопільським замком, іменем засновника Тернополя, іменем Яна-Амора Тарновського».

Територію, що планують назвати на честь засновника міста, обрали символічну – навпроти Тернопільського замку, спорудили який, до слова, також з ініціативи Яна Тарновського.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя

«Наразі дано доручення управлінню житлово-комунального господарства вивчити дане питання, так само управлінню архітектури, і підготувати відповідні проекти рішень, згідно з якими дана територія буде перейменована. Сподіваємось, що в березні місяці дана територія, дана площа буде носити ім’я нашого засновника Яна-Амора Тарновського. І буде встановлена відповідна табличка. Можливо, у тернополян є пропозиції, як ще можна увіковічити засновника нашого міста. Тому що на сьогоднішній день Тернопіль немає ні вулиці, ніяких ні скверів, ні парків імені Яна Тарновського».

Ще однією цікавинкою, яку для себе нещодавно відкрили тернополяни, є карта області. Кілька років вона була прихована за торгівельною яткою. Днями яку забрали, а сьогодні на її місці зводять нову.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя

«Яка була дійсною до 1991 року, до здобуття незалежності, оскільки на ній немає одного району – Підгаєцького. На сьогоднішній день тернополяни запропонували залишити дану карту в нашому місті. Міський голова, натомість, запропонував активним громадянам запропонувати місце, де б вона була найкраще, де б її розташування було найкращим. На сьогоднішній день управління архітектури і управління житлово-комунального господарства також готують власні пропозиції. Тернополяни можуть звертатись у прес-службу міської ради, якщо мають ідеї, де б ця дошка виглядала найкраще».

Чітких пропозицій стосовно нового розташування карти області поки, кажуть у міській раді, немає. Та у соцмережах, розповідає Максим Черкашин, люди висловлюють ідеї щодо перенесення її у парк Тараса Шевченка або ж обабіч тристороннього годинника.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top