Ви знаходитесь: Головна / Новини / Мешканці гуртожитків на Збаразькій користуються новою котельнею

Мешканці гуртожитків на Збаразькій користуються новою котельнею

Гуртожитки на вул. Збаразька, 35 та 37 раніше перебували на балансі міліції. Багато років в будинках мешканці обігрівалися, як могли. Котельня, яка розташована у підвалі, була несправною та забороненою для використання. Минулого року ці будинки перейшли на баланс міста і для них збудували нову, енергоефективну котельню.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Якщо порівняти ціни 2016 року, перевести до цін минулого року з тим коефіцієнтом, то сьогодні люди реально платять, їм виставляють рахунки на 15% менші, ніж були при тій старій системі. Тобто, основна мета – це зменшити споживання газу, покращити якість надання тепла і щоб люди платили не більше ціну, а хоча б, щоб ціни для них не зростали».

Щоправда, всіх проблем із теплом в гуртожитках нова котельня не вирішила. Мешканці скаржаться, що подекуди батареї ледь теплі, а в когось суми в платіжках чималі.

МИКОЛА ТАЛИМОНЮК, голова будинкового комітету

«Котельня вирішила проблему десь відсотків на 80, а може й більше, тому що опалення йде нормальне, досить новий котел і так далі, але осталися в будинках старі комунікації. Тобто, старі труби, старі батареї, опалення і так далі. Поки, ми ще не вирішили того питання, то воно нам на повну потужність працювати не буде».

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«З весни, коли це вже буде безпечно, коли ми не будемо боятися проводити початковий ремонт внутрішньої системи з тим, що це тепло, як ми сьогодні бачили, ніби-то тепла труба, по якій продається тепло, але батарея не достатньо тепла, бо вона забруднена і треба буде по кожній з квартир вирішувати цю проблему».

А, щоб люди платили за тепло менше, комунальники рекомендують встановити лічильники. Тоді мешканці бачитимуть, за що платять. До слова, котельню для двох будинків на Збаразькій побудували ще минулого року. Загальна її вартість більше мільйона гривень.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top