Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Наприкінці лютого тернополяни «отримають» «Дитину в дарунок»

Наприкінці лютого тернополяни «отримають» «Дитину в дарунок»

Репетиції у розпалі. До прем’єри «Дитина в дарунок» залишилось трохи більше тижня. Актори, хоч і не в сценічних костюмах, зате в образах, день у день відшліфовують на сцені своїх героїв. За усім із глядацьких крісел ретельно спостерігають автор п’єси та її режисер-постановник.

СЕРГІЙ КУЗИК, режисер-постановник

«Я дуже люблю, аби глядач виходив з нашої зали з повним позитивом, що б це не було: трагедія, драма, комедія. І саме ця річ літературна, саме ця п’єса збудила ці такі думки, і я поставив перед акторами завдання, а перед собою надзавдання – глядач має прийти і вийти з театру тернопільського на повному позитиві».

І, хоч «Дитина в дарунок» – це трагікомедія, творці вистави переконані, без позитивних емоцій тернопільський глядач із театру точно не вийде. Обіцяють, моментами і справді буде комічно, а от співпереживати й думати доведеться протягом усієї вистави.

СЕРГІЙ КУЗИК, режисер-постановник

«Там є про що подумати, тому що тема материнства, тема стосунків між чоловіком і жінкою, ну, це вікова тема, тому що, як то кажуть, всі стосунки на землі почалися зі стосунків між чоловіком і жінкою. Тут дуже багато проблем. Батьки і діти – це також вічна проблема, яка притаманна будь-якій літературі. Я не буду переказувати сюжет, він дуже цікавий, бо ми ж не для цього зараз всі зібралися. Я просто запрошую всіх».

Частково привідкриває сюжетну завісу автор п’єси. Мирон Лисак каже, події у «Дитині в дарунок» реальні, й відбувались вони на Івано-Франківщині, звідки, до слова, він родом.

МИРОН ЛИСАК, автор п’єси

«Велика жертва української жінки заради своїх дітей – це є одвічна проблема. Чим Україна відрізняється від інших країн? Тим, що ми дітей своїх плекаємо досить таки довго. Хотілось би цю тему підняти – мати жертвує заради щастя своєї доньки і її сім’ї, жертвує тим, що вона народжує для неї дитину. Така історія була на Івано-Франківщині. Вона трошки не так виглядала. Ми художньо її оформили. Ось такий приклад».

Про те, що першим їхнє дітище має побачити тернопільський глядач, кажуть, не вагались. Режисер Сергій Кузик розповідає, посилило його бажання ставити виставу ще й те, що свого часу саме тутешнім драматичним театром керував його наставник й учитель.

СЕРГІЙ КУЗИК, режисер-постановник

«Мені Мирон Іванович прислав п’єсу, я її почитав. Кажу: «Я пошукаю театр, в якому хотілось би це зробити. Тому що тема ця мене зацікавила». Це були мої перші слова. І я навіть не дуже довго вирішував, що мені шукати. Тому що я давно мріяв поставити виставу в Тернопільському театрі, бо театр я цей дуже знаю, люблю, шаную».

Очікувати на «Дитину в дарунок» тернопільським поціновувачам театру залишилось недовго. Прем’єра відбудеться уже за десять днів – 27 лютого. Опісля виставу показуватимуть також і 28 лютого, а ще 2, 3, 6 і 12 березня.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top