Ви знаходитесь: Головна / Новини / Нафта на Тернопільщині є, але коштів, щоб її видобути немає

Нафта на Тернопільщині є, але коштів, щоб її видобути немає

Шукали нафтові та газові пласти на Тернопільщині ще за Австро-Угорщини та Польщі. Вже активніше це робили за Радянського союзу, в 60-тих роках, а згодом продовжили за незалежності України, пояснює директор Офісу реформ при Тернопільській ОДАВіктор Литвинчук.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ при Тернопільській ОДА

«В архівах обкому партії я знайшов матеріали про газ і нафту в Шумському районі, зокрема це стосується і Левицької долини. Там дійсно був газ, наскільки цей газ відповідає промисловому рівню, промисловому видобутку – я не знаю, але така інформація була».

Понад десять років тому, коли Віктор Литвинчук був заступником голови Тернопільської ОДА, провели кілька етапів розвідки нафти. Тоді на першому етапі зробили аерокосмічну зйомку, яка дала чимало надій.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ при Тернопільській ОДА

«Більше 100 знімків було виконано. І ці знімки показують тектонічні розломи. А як відомо, саме в цих розломах зосереджується нафта, газ. І ці розломи ведуть до Івано-Франківської області, до Чернівецької області і від Чернівецької області аж до Румунії».

Дослідження підтвердили, в області є нафтогазоносні регіони. На другому етапі вже конкретні межі родовищ наносили на карту. А на третьому розпочали експериментальне буріння.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ при Тернопільській ОДА

«Було пробурено в свій час 6 свердловин, які говорять про те, що дійсно, нафта, газ є. Є три ділянки: Кременецько-Шумська, оця ділянка, це північна частина. Є Бережансько-Козівська і є Монастирисько-Коропецька, навіть, частина Підгаєцького району. Поклади нафти і газу можуть виявитися і вздовж річки Стрипа, так вважали ті, хто займалися цим питанням».

Як би зараз жила область, якби на її території розпочали видобуток нафти, можна лише уявляти. Достеменно відомо, що для визначення перспективності саме промислового видобутку експериментальні буріння потрібно було продовжувати. На заваді стала одвічна проблема браку грошей. Оскільки, каже Віктор Литвинчук, це поки що не по кишені ні державі, ні інвесторам.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top