Ви знаходитесь: Головна / Новини / На реконструкцію Тернопільського автовокзалу знадобилось близько 2,5 років

На реконструкцію Тернопільського автовокзалу знадобилось близько 2,5 років

Сьогодні це простора будівля із сучасним екстер’єром, однак, аби вона стала такою, пасажирам і працівникам автостанції довелось чекати близько двох із половиною років. Протягом цього часу, пояснюють виконавці робіт, змін внесли чимало: естетичнішим став інтер’єр, а ще, кажуть, вокзал зробили більш комфортним і безпечним, завдяки встановленню там системи відеоспостереження.

ЛЮДМИЛА РОЖУК, директор фірми, яка займалась реконструкцією автовокзалу

«Дивно читати статті, коли пишуть, що проведений малий комплекс робіт. Ця споруда оснащена новою інженерією, це – система опалення і вентиляція, яка була в старій будівлі повністю відсутня, це автоматизація, відеоспостереження, всі сучасні технології, які тільки можна було застосувати, вони застосованій в даній будівлі. Також ми бачимо, хто пригадує стару будівлю, це був один простір – така совдепівська конюшня з металевими ржавими вітражами. Зараз ми бачимо, що досить, як на мене, вдало розділений об’єм основного залу».

Своєю роботою задоволений і молодий архітектор. Він переконаний, Тернопільська з-поміж інших автостанцій стане однією із найкомфортніших.

ІВАН КІПІШ, архітектор

«Це реконструкція, а не нове будівництво, тому були якісь певні обмеження в плані форми і зовнішнього вигляду. Просто намагався максимально витягнути якісь сучасні форми, і щоби поєднати функціональність із зовнішнім виглядом, його доцільністю і можливістю, напевне. Тому що фінансування ж не безмежне, але він вийшов досить достойним, я вважаю. Як на мене, це один з найкращих автовокзалів в Україні».

Попри відкриття, оновили станцію ще не стовідсотково, каже директор «Тернопільавтотранс». Відзавтра розпочнуть реконструкцію і тильної його частини.

ЛІЛІЯ БУТРИН, генеральний директор ТОВ «Тернопільавтотранс»

«Тильну сторону, навіс на зоні посадки автобусів, пасажирів, ну, і благоустрій території з цього боку, тому що ми тільки зробили цю сторону. З вівторка починаємо. Чому ми сьогодні відкриваємо? Бо тому що вже є підрядники, яким треба забезпечити фронт робіт з цього боку».

Як зауважили очільники міста та області, присутні на відкритті оновленого автовокзалу, сьогодні у пріоритеті Тернополя й Тернопільщини загалом, розширення транспортних можливостей. Реалізувати яке планують через будівництво у місті ще однієї автостанції та відкриття нових маршрутів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Перше, це капітально відремонтувати Гайову і вивести частину транспорту з центру зразу на Гайову і на Об’їзну. І друге питання – це створити приміський автовокзал, як це сьогодні є в багатьох розвинутих містах, який би частину транспортного потоку забирав би з центру міста, а вже звідти люди могли би доїжджати автобусами, тролейбусами, громадський транспортом до любої частини міста. Це не лише розмови. Це завдання повинне залишатися, тому що кількість автобусів сьогодні збільшується».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Цей автовокзал є, по своїй суті, унікальним. Він щодня пропускає 4,5 тисячі пасажирів. Це 130 тисяч у місяць, 1,5 мільйони пасажирів у рік. Це майже уся область проходить через цей автовокзал. Тому сьогодні для нас стратегічно важливо зробити все для того, щоби цей автовокзал розвивався, і Тернопіль перетворився не тільки на логістичний центр, а й центр пасажиропотоків в Тернопільській області. Саме тому наша стратегія відкривати якомога більше маршрутів у напрямку Італії, Німеччини, Франції й інших країн світу».

Керівництво автовокзалу розповідає, вартість оновлень точно назвати не можуть, оскільки реконструкція ще продовжуватиметься.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top