Ви знаходитесь: Головна / Новини / Необжитий дім у Смиківцях став легкою здобиччю для злодіїв

Необжитий дім у Смиківцях став легкою здобиччю для злодіїв

Думка, про те, що грабувати у необжитому будинку, нічого, хибна, кажуть у поліції. У цьому пересвідчились й власники дому в селі Смиківці Тернопільського району.

ОЛЕГ ІВАЩЕНКО, начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області

«Ми знаходимось в будинку, де ще люди не проживають, але було проникнення 2 тижні тому. Звідси були викрадені речі побутові: так будматеріали та інші речі».

Випадки крадіжок, повідомляють у поліції, сьогодні не рідкість. Та й загалом, кажуть, їхня кількість, у порівнянні з минулим роком, суттєво збільшилась.

ОЛЕГ ІВАЩЕНКО, начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області

«У 85 разів більше проникнень було у 2015 році, чим у 2014. Якщо взяти порівняння січня 2015 і січня 2016, то ви можете самі порівняти, коли було у січні 2015 року 7 крадіжок, то в січні 2016 року їх відбулося 17. В рази кількість крадіжок зросла».

Однак елементарні методи, як вберегти своє майно від злодіїв, все ж існують. Це – першочергово встановлення надійних вікон і дверей.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, завідувач сектору Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру

«Проникають через вікна, зазвичай люди ставлять металопластикові вікна, через які досить легко проникнути через вікно. Крім того, не треба сильних зусиль, щоби його відкрити. Буквально будь-яка викрутка підходить для того, щоби, шляхом віджиму, вирвати тушку і залізти через вікно. В першу чергу, увагу треба звернути на двері. Колись вставляли двері, які відкривались всередину хати, що в даний момент є дуже легким способом проникнення, шляхом вибиття їх. Тому треба двері завжди ставити, щоби вони відкривалися назовні. Якщо є кошти, то бажано ставити подвійні двері».

Та найдієвіший метод, запевняють правоохоронці, є встановлення у будинку чи квартирі сигналізації.

ІВАН БАЧИНСЬКИЙ, старший уповноважений в особливо важливих справах Управління кримінальної поліції в області

«Якщо встановлена сигналізація, за останні 5 років, напевне, не було ніяких випадків крадіжок. Один випадок був позаминулого року, вкінці 2014 року. Нами затримала злочинна група. Вирішили обійти сигналізацію. Квартира знаходилась на першому поверсі. Вони через підвальне приміщення багатоповерхового будинку продовбали отвір у ванній кімнаті, але після того, як вони проникли в приміщення самої квартири, спрацювала сигналізація. І вони свій злочинний умисел до кінця не довели».

До слова, в обласному Управлінні поліції охорони кажуть, встановлення сигналізації у квартирах чи будинках бійців АТО не вартуватиме нічого. Усі інші, якщо вирішать зробити це до 29 лютого, отримають 50-відсоткову знижку на монтажні роботи.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top