Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Одразу два українських фільми презентували в Тернополі

Одразу два українських фільми презентували в Тернополі

Вітчизняний кінематограф поступово, але відроджується. Одразу два фільми українського виробництва презентували у Тернополі. Аби з весною прийшов і гарний настрій глядачам  пропонують дві легкі комедії: «Вісім кращих побачень» та «Політ золотої мушки».

Днями відбувся допрем’єрний показ фільму «Вісім кращих побачень», виробництва студії «Квартал 95». Це півторагодинна комедія для сімейного перегляду з типовим гумором «квартальщиків». Головний герой, щасливий батько та чоловік, дізнається, що смертельно хворий. Від такої новини він швидко змінює пріоритети і починає шукати достойну собі заміну для дружини та дітей. А коли знаходить ідеального кандидата, виявляється, що сам цілком здоровий. Хоч фільм переплетений жартами, у ньому є чітка мораль.

ЄВГЕН КОШОВИЙ, зіграв у фільмі «8 кращих побачень»

«Мораль то одна и та же, нужно, больше уделять времени семье и я хочу сказать всем мужчинам, которые ставят на первое место карьеру, что они делают абсолютно не правильно. Если вы выбрали женщину, с которой вы хотите прожить всю жизнь и родили двух, трех, четырех, пятерых прекрасных детей, то будьте добры заботьтесь и делайте так, чтобы этим детям и вашей прекрасной супруге было приятно находиться рядом с вами и, даже, когда вас нет дома».

Також цей фільм зараз в прокаті в Росії, розповідає Євген Кошовий. Однак, деякі росіяни його бойкотують, через «русофобські» настрої героя фільму, Володимира Зеленського.

ЄВГЕН КОШОВИЙ, зіграв у фільмі «8 кращих побачень»

«Не наша была идея проказывать фильм в Российской Федерации. Прокатчик из Российской Федерации настоятельно просил для того, чтобы сделать прокат нашей комедии у себя в стране. А люди, которые приходили и стояли с плакатами «Зеленский – позор России», да хрен с ним, пусть будет позором России, он украинец, он красавчик».

Чимало вражень у глядачів викликала ще одна українська кінокомедія «Політ золотої мушки» режисера Івана Кравчишина. Вона складається з трьох історій про жителів села Бурачковичі в Західній Україні. Головна героїня фільму – мрійлива дівчинка з хлопчачим ім’ям Микола. Вона і розповідає три історії: про весілля, про футбол та про дивний заповіт.

ІВАН КРАВЧИШИН, режисер фільму «Політ золотої мушки»

«Написав сценарій я, на основі оповідань Богдана Волошина, небесно пише дядько, то було двадцять з чимось років назад. В 2010 році, я чесно кажучи, не вірив, що будуть виділяти кошти, але, дійсно, мені сказали, побачили, що виділяють і мене запхали просто. Сказали, йди, ідіоте, бо ти маєш хороший сценарій. Я прийшов, дійсно, видали половину коштів, бо половину держава дає, половину треба було знайти. Ми хутко, бігом на Західну Україну. Я почав вибирати акторів, приїхав в Тернопіль».

Найбільше ролей у комедії отримали саме тернопільські актори. Лише актори із Заходу, могли відтворити колорит краю та галицьку говірку. Серед них і випускники педагогічного університету імені В. Гнатюка.

ІВАН КРАВЧИШИН, режисер фільму «Політ золотої мушки»

«От саме тернополяни, вони, просто, перевертали. От, нє-нє, прошу пана, то не так треба зіграти, ми вам зара покажемо. І вони приходили з заготовками, показували, як це треба робити. Не так, як наші «кієвскіє гаспєдя», приходять, «пакажи што я должен іграть», розумієте. А тут людини, в них аж свербляться руки».

ВОЛОДИМИР ПРОЦЮК, тернопільський актор

«Я раптом там півроку після навчання, Іван Степанович приїхав до нас в Тернопіль і через тиждень після кастингу мені зателефонував і каже, ви любите зніматися в кіно, мені щелепа впала, таке питання, студенту вчорашньому. Я не можу сказати, що це я зробив цю роль, як вона вийшла, це вже вас судити, а той переляк, той стрес такий, і воно так вдалося».

НАТАЛЯ ОЛЕКСІВ, тернопільська акторка

«Напевно, все-таки, дуже багато дало те, що ніхто над нами не стояв з батогом і тільки нас підтримували, це дуже багато дало, тоді легше відкритися, коли у вас вірять, тоді легко відкритися».

Вже незабаром, розповідає режисер, візьметься за зйомки нового фільму. Це буде ще одна комедія, для якої акторів він вже пригледів.

ІВАН КРАВЧИШИН, режисер фільму «Політ золотої мушки»

«Тільки тернопільські актори і тільки Тернопільська область. І будуть дві головні ролі: Наталя Олексів і Анна Назаревич. І це буде про дві дівчини, про дві учительки, які збираються поїхати в Італію».

Що ж до кінокомедії «Політ золотої мушки», в Тернополі фільм можна подивитися ще до 2 березня. До речі, кіно виключно українською мовою.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top