Ви знаходитесь: Головна / Новини / Представники Уряду та бізнесу Королівства Швеції завітали в Тернопіль

Представники Уряду та бізнесу Королівства Швеції завітали в Тернопіль

Тернопіль – одне з небагатьох міст країни, яке активно працює в напрямку розумного використання енергії. До 2020 року, за Угодою мерів, місто зобов’язалося скоротити споживання всіх енергоносіїв та викиди вуглекислого газу. Однак, ефективність та швидкість змін залежить і від підтримки країн, які мають у цьому чималий досвід.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Дуже цінний досвід той, який має Швеція по впровадженню енергоощадних технологій, по використанню новітніх технологій. Завдяки пану Богдану мав можливість бути особисто в Швеції, побачити як це працює насправді. Є що вчитися і нам би був дуже цінний їхній досвід, який ми хочемо принести в Тернопіль».

З метою знайти можливості співпраці представники Уряду та бізнесу Королівства Швеції завітали в Тернопіль. Зокрема, заступник посла Швеції в Україні, Генрік Нурберг нагадав про конкретні програми, які готова фінансувати їхня сторона, в тому числі в Тернополі.

 ГЕНРІК НУРБЕРГ, Перший секретар Посольства Швеції в Україні

«Є два шляхи, в яких Швеція є донором. Перший – це розвиток співпраці між Швецією та Україною. Це донорська допомога Швеції, 20 млн. євро щороку, 10 з яких спрямовується на енергоефективність. А також, варто згадати, що Швеція є великим донором у різних міжнародній фінансових організаціях, таких, як фонд«E5P», Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля,Нефко, Північна Екологічна Фінансова Корпорація та ін. Тобто, таке фінансування існує і ініціатива має йти від міст, які мають розробляти такі проекти самі і подавати їх».

Також шість представників шведських компаній презентували свої підприємства та можливості використання їхніх технологій у сфері енергоефективності.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста

«Ці технології, ці пропозиції, які нам запропонували сьогодні на цій зустрічі, вони можуть суттєво допомогти вирішити проблеми житлово-комунальної сфери у місті Тернополі і допомогти нашим підприємствам реалізовувати швидше і ефективніше ці проекти».

Після Тернополя представники Посольства Швеції відвідають Івано-Франківськ. А вже на початку червня в столиці має відбутися великий шведсько-український форум. Запросили на нього і представників Тернополя.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top