Ви знаходитесь: Головна / Новини / Після Великодня тернополян запрошують по-фестивалити

Після Великодня тернополян запрошують по-фестивалити

«Мистецький фестиваль «Ї» у нашому місті проведуть вже вчетверте. З кожним роком до цього дійства долучається все більше, як учасників, так і відвідувачів.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«50 відсотків відвідувачів – це відвідувачі з інших міст, яким ми показуємо наскільки красивим, чудовим і прекрасним, і файним є місто Тернопіль. Фестиваль «Ї» розпочався у 2013 році, тоді кількість наших відвідувачів становила близько 150 осіб, які прийшли подивитися, що ж таке фестиваль сучасної української літератури та музики. В ньому взяло участь 63 учасники і, з них, це було 20 учасників з інших міст».

Василь Томчишин розповідає, на цьогорічний фестиваль витратили більше коштів, але, у свою чергу, підняли захід на вищий рівень, адже долучають не лише українських митців, але і закордонних.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

 «Відкриття і основна програма фестивалю буде відбуватися в драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Нічна програма, де ви зможете переглянути чудові художні, документальні фільми, подивитися відеопоезію, відвідати нічну програму в режимі нон-стоп – це буде УД  «Перемога».

ЮРІЙ МАТЕВОЩУК, організатор«Мистецького фестивалю «Ї»

«Нашою головною метою на фестивалі є поєднання мистецтва і різних галузей. І ми будемо намагатися поєднувати музику з літературою, з художніми інсталяціями, з фото. Тобто робити все найбільш композиційно, щоб воно найкраще виглядало».

Розкривати всі карти відразу, кажуть організатори, не хочуть. Але запевняють, програма буде насиченою і різноманітною.

СТЕПАН ГРЕЧКІВСЬКИЙ, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«Обіцяємо вас приємно здивувати і, мабуть, вже першим таким подарунком це буде представник сучасної, класичної музики – це Єгор Грушин. Він вже погодився, він вже приїде, тобто це є вже, як одним із учасників. Також будуть представлені тернопільські хлопці – це  «Шафа-Шамана» і очікуйте дальше. І, напевно, одним із найбільших подарунків, це буде «Жадан і Собаки». Також буде дуже багато сюрпризів, будуть легенди української музики, буде багато проектів, літературних – це письменники, які пишуть музику, на свої ж вірші».

Дізнатися новини та більш детальну програму заходу охочі можуть насайті «Мистецького фестивалю «Ї» (festivalji.com.ua).

ІГОР БІЛИК, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«Основний момент, який є на сайті: зараз там розміщена інформація про сайт, попередні учасники. Є можливість зв’язатися з організаторами.  З восьмого лютого на сайті офіційно запускається продаж квитків на «Мистецький фестиваль «Ї».

Відбудеться фестиваль у Тернополі  з  6 по 8 травня.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top