Ви знаходитесь: Головна / Новини / Стан тернопільських довгобудів перевіряв голова обласної адміністрації

Стан тернопільських довгобудів перевіряв голова обласної адміністрації

Цей довгобуд – ровесник України. Спорудження його розпочали ще у 1991. Тоді, як і досі, передбачали, що у приміщенні знаходитиметься обласний Державний архів. Однак за 25 років будівлю досі не можуть привести до ладу. Активні роботи там відновили тільки у 2015. Усе б добре, проте сьогодні, каже голова обласної адміністрації, аби завершити усе, їм частково бракує коштів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Одночасно ми собі поставили за мету завершення цього об’єкту у 2016 році. Тим-не-менше, у нас сьогодні стоїть питання серйозної фінансової політики. На завершення об’єкту потрібно ще 26 мільйонів гривень. Ми це питання ставимо перед Кабінетом Міністрів, шукаємо свої можливості для завершення будівництва. В минулому році з Фонду капітальних вкладів ми спрямували 5 мільйонів гривень на завершення будівництва. Одночасно ми ще не освоїли ще десь приблизно 150 тисяч гривень, які будуть спрямовані на утеплення і на оплату комунальних послуг цього об’єкту».

Голова обласної адміністрації каже, у них залишилось зовсім небагато роботи. Однак виконати її означає «вдихнути нове життя» у цей довгобуд.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Лишається сьогодні завершення тих робіт, які є важливими для функціонування державного архіву. Головна складова – це, перше, стелажі, друге, пожежна система охорони і, третє, вентиляційні роботи, які вже практично завершені. Отже ми сподіваємося, що в цьому році ми будемо продовжувати роботи в цьому напрямку, й об’єкт буде зданий найпізніше до кінця цього року».

До закінчення усіх робіт директор обласного Державного архіву просить вирішити ще одне питання. 25 років тому при зведенні приміщення, каже Федір Полянський, його проектувальники не врахували розмірів. Попри видиму величину, будівля, пояснює директор, все ще залишається замалою.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області

«Загалом, скажемо, цей архів, який запланований на 1,5 мільйонів одиниць зберігання. Хочу сказати, що сьогодні ми вже маємо 800 тисяч одиниць зберігання в пристосованих приміщеннях. Це на Сагайдачного, 14 і на 4 поверсі адмінбудинку. Якщо зараз ми переїдемо в новий архів, то до 800 тисяч одиниць зберігання потрібно дати ще мінімум 400 тисяч. Тобто ми здаємо новий архів, потім проходить якихось 15-20 років, і знову ж таки виникає питання, де зберігати документи».

Ще одним тернопільським довгобудом найменують й обласний перинатальний центр. Його оновлення розпочали у 2012, а завершують тільки сьогодні. Причиною довготривалої реконструкції медичного закладу, каже голова державної адміністрації, стало шахрайство.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Я ще як був депутатом обласної ради, то тоді виділили 1,5 мільйони гривень. Було закуплено обладнання. Потім попали в так званий проект. Прийшли роботяги, все перевернули, все знищили, і в 2013 році на цьому й завершили. По попередніх рахунках тут було освоєно 15 мільйонів гривень. Зараз кінці краю шукаємо. Правоохоронні органи цим займаються. Всі решту питань були профінансовані за рахунок коштів Фонду капітальних вкладів у минулому році. Вкладено 26 мільйонів гривень в завершення цього об’єкту. Плюс буде встановлене обладнання, яке було придбане за ті ж самі проектні гроші у 2013 році».

За попередніми підрахунками на оновлення перинатального центру витратили близько 50 мільйонів гривень. Ця сума включає і ремонти, і нове сучасне обладнання, каже Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Той, хто мав можливість тут бути ще 3-4 місяці тому, бачив, що тут відбувалося. Це були здерті стіни, обдерта підлога, демонтоване обладнання. А сьогодні ми маємо повноцінні якісні палати з індивідуальними душами, з пологовим відділенням, з їдальнею, роздаточною, а також з тим, що тут буде установлено обладнання, вартістю 1,5 мільйони євро».

Важливість цього об’єкту, пояснюють, перш за все у тому, що лікуватимуться у медзакладі матері та новонароджені малюки, в яких виявили певні патології.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Спостерігалося від 2,5 до 3 тисяч. Так само приблизно працював і другий пологовий будинок від 2,5 до 3 тисяч пологів. Але хочу наголосити на тому, що це є особливий перинатальний центр. Це не є загальний родзал, в якому будуть здорові жінки. Тут будуть жінки особливі, тобто з якимись супутніми патологіями. Теж саме стосується дітей. Такі, як, скажемо, в цьому роддомі була двійня по 500 грам виношена. І вони на сьогоднішній день повноцінні діти».

Перші оновлення тернополяни побачать щонайменше за десять днів, тоді запрацює частина перинатального центру, каже голова державної адміністрації.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top