Ви знаходитесь: Головна / Новини / Сім’ї загиблих бійців зустрілись у Тернополі

Сім’ї загиблих бійців зустрілись у Тернополі

Усіх цих людей об’єднало спільне горе – війна забрала їхніх рідних. У пана Богдана, до прикладу, брата. І хоч той не загинув, а помер через хворе серце, каже чоловік, біль утрати все одно неминучий.

БОГДАН ҐОҐУСЬ, брат загиблого бійця

«Було 45 років. Добровольцем пішов. Був патріотом. Зі села, правда, ніхто не хотів йти. Він один тільки пішов зі села Ладичина Теребовлянський район. Він на полігоні був і вже відправляли його туди в АТО, як щось погано йому зробилось. Серце зловило. Помер».

А от син пані Надії загинув чи то через гіркий випадок долі, чи то через чиюсь халатність. З’ясувати це до сьогодні намагаються у суді. Її Назар, каже жінка, один зі загиблих у Херсоні бійців батальйону «Збруч».

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого бійця

«Назар у мене з двійнят. То біля мене його копія. Служив Назар у Збручі. Він один з перших призваний був. Повістка була 3 березня. Сказали спочатку, що на десять днів, потім на 45 днів. А потім невідомо наскільки. 16 липня їх з Тернополя відправили в Херсонську область».

Розділене горе, кажуть люди, це півгоря. Тому змиритись зі втратою своїх рідних вони намагаються спільно. Для цього організовують зустрічі у щоразу інших містах Тернопільщини.

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого бійця

АЛЛА КВАЧ, мама загиблого бійця

«–Хочеться тих зустрічей, тому що так ніхто не зрозуміє. І інший раз такі питання задають, що думаєш: «Ну, що ж тобі, людино, відповісти на те?» Що відповісти? То так, як друга родина. В родині так не розуміють. – В нас прекрасні психологи, волонтери, які забезпечують психологічну підтримку родин. І саме основне, що ми також одна одну підтримуємо. Тому що розділене горе – це півгоря. Ніхто так не може підтримати, зрозуміти, поспівчувати, як мама, яка має таке саме горе».

Минулі вихідні родини загиблих бійців провели у Тернополі. Молились. Спілкувались. Радились зі психологами та юристами.

АЛЛА КВАЧ, мама загиблого бійця

«23 грудня було засідання Асоціації міст України в Тернопільській міській раді. І в мене виникла думка, користуючись службовим становищем, попросити Сергія Віталійовича. Ну, я взяла на себе функцію організації».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Протягом 3 днів, з 5 по 7 лютого, ці матері, всі жінки будуть у нас в Тернополі. Вони будуть мати можливість поспілкуватися з психологами, з лікарями, зі священиками. Вони будуть мати спеціальну культурну програму для того, щоби цікавіше провести час. Ну, і, звичайно, проживання, харчування, все необхідне ми забезпечили максимально».

Окрім такого роду зустрічей, для рідних загиблих тернопільських бійців, каже міський голова, передбачені також й інші соціальні пільги.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Є ціла програма, яка застосовується в місті: і надання земельних ділянок, і надання грошової допомоги, і, коли є конкретні звернення, проведення ремонтних робіт чи у під’їзді, чи у квартирі, чи поруч з будинком. Тобто це ці люди, які мають право отримувати будь-яку необхідну допомогу позачергово, не чекаючи якихось там записів, черг чи звернень».

Як зауважив міський голова, сьогодні є ідея створити спільний пантеон слави для бійців, які загинули під час Першої і Другої світових воєн та під час Антитерористичної операції. Знаходитиметься він, передбачають, у Старому парку в Тернополі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top