Ви знаходитесь: Головна / Новини / Телеканал ІНТБ підготував фільми про Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини

Телеканал ІНТБ підготував фільми про Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини

Сьогодні про їхню самовіддачу та найбільшу жертву згадують все рідше. А тоді, у лютому 2014-го, у Києві їх загинула сотня. Сотня кращих синів України. На згадку про Героїв із Тернопільщини телеканал ІНТБ підготував серію фільмів. Наш кореспондент Олена Герасименко поспілкувалась з рідними загиблих, побувала у їхніх домівках і, принаймні, спробувала перейняти біль втрати на себе. Побачити фільми-спогади в ефірі нашого телеканалу Ви зможете вже зовсім скоро.

МАРІЯ СЛОБОДЯН, мати загиблого Героя Небесної Сотні

«І дуже важко. Подумати, що ті наші діти погинули. Дуже нам боляче. Ніби голова тут усвідомлює, а серце не відпускає».

Ці кадри – не історія одного життя, це історія сотень. Ми відзняли їх у різний період і у різних куточках Тернопільщини. Що спільного, ви уже зрозуміли. Це – лютий 2014-го. Один зимовий місяць, який назавжди змінив життя незліченної кількості родин, який навік забрав найдорожче – їхніх синів, а усій Україні подарував Героїв Небесної Сотні.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, автор сценарію «Люди. Майдан. Герої»

«Ми вирішили розпочати цей проект в листопаді. Це була ідея нашої директорки Олени Науменко. Сказали, що до лютого місяця є часу вдосталь. Дуже такий вагомий шмат роботи, тому що це така робота з вразливими людьми. Взяти їх біль на себе, десь зрозуміти, пережити».

Кілька місяців Олена зі знімальною групою їздила Тернопільщиною, аби спогади 2-річної давності знову зринули у пам’яті українців.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, автор сценарію «Люди. Майдан. Герої»

«Ми були у Збаражі, були у селі Травневе, були в Бучацькому районі. Навіть укінці ми їздити до Львова за різноманітними свідченнями інших очевидців. Ми були в родині Костенків, в родині Устима Голоднюка, в родині Слободянів, які з Тернополя, і в родині Сашка Капіноса на Кременеччині».

Ці сім’ї впустили нас у свої домівки та поділились найсакральнішим – спогадами про своїх синів. Показали світлини, де ті усміхнені й безтурботні, а потім завели у місце, де назавжди спочили їхні діти.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, автор сценарію «Люди. Майдан. Герої»

«Ви знаєте, я пам’ятаю в одному інтерв’ю батьки кажуть: «Ви думаєте, ми хочемо про це говорити? Ми не хочемо про це говорити. Тому що наш біль ніхто не зрозуміє, окрім тих, хто пережив подібне». Насправді було інколи важко переконати, що потрібна ця інформація, щоби люди пам’ятали. Тому що, батьки, звичайно, не зможуть цього забути, вони з цим живуть, але поділитися цим болем… хтось вважає за потрібне, хтось хоче, щоби цей біль таки залишився на дні душі. Тому були такі моменти, коли було важко переконати когось із батьків, когось із родичів, що ми хочемо, щоби пам’ять про Небесну Сотню жила».

Пам’ять ро Людей, які вийшли на Майдан і стали Героями. Про Назара Войтовича, Устима Голоднюка, Олександра Капіноса, Ігоря Костенка та Тараса Слободяна.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, автор сценарію «Люди. Майдан. Герої»

«Після кожної передачі, коли я приїжджала, в мене такі, навіть зараз розповідаю, в мене якась така тривога. Я приїжджала і мені ще два дні, а той і 3 ходила під такими враженнями. Ну, це просто неможливо передати».

Тому краще дивіться самі. Від завтра й протягом наступних днів усі спогади та хвилювання у п’яти короткометражних фільмах «Люди. Майдан. Герої». Тільки на телеканалі ІНТБ.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top