Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополян закликають здавати прикраси для створення нагород

Тернополян закликають здавати прикраси для створення нагород

Не так давно у Тернополі відбулося нагородження орденом «Народного Героя України». Місцеві волонтери вирішили, можуть долучитися до такої ініціативи, не лише пропонуючи кандидатури для нагородження.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Нещодавно жіночка принесла перстень нам на штаб, золотий перстень, в мене ще був мій поломаний перстень, ми відвезли Андрію Боєчку, який працює, власне, з цими нагородами. І говорили про те, що в принципі дорогоцінні метали потрібні для виготовлення цих нагород».

Саме тоді у волонтерів і виникла ідея відкрити у Тернополі пункт, куди б люди могли приносити поламані, набридлі прикраси з коштовних металів.

 ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Це практично робить зараз вся Україна. Тому що практично, на жаль, так сталося, що державних нагород практично не дають. Якщо дають, то часто дають не тим. В ідеалі звичайно, я би дуже хотіла просто поширити, що таке є, є людина в Києві, яка займається виготовленням нагород, і краще би було, звичайно, щоб слали на пряму йому. Але якщо комусь легше принести в Тернополі, то ми, звичайно, будемо дуже вдячні».

Зібрані коштовності переплавлять для виготовлення орденів, якими згодом нагородять Героїв, а таких в нас не мало, запевняє Лілія Мусіхіна.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

 «Тільки на нагороду «Народного Героя України». Зараз вони ще розробили ще один орден, він буде називатися, здається, «Слава добровольця» і там стоїть питання, ще про одну недержавну нагороду, таку високого рівня, яку теж будуть робити з дорогоцінних металів».

В перший же день, після оголошення відкриття у Тернополі пункту збору коштовностей, у людей виникло багато запитань, що ж можна приносити. Волонтерка наголошує, те, що вам самим не шкода, не залежно від того, що це за виріб.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Старі ланцюжки, якісь загублені, «самотні» сережки, дуже часто ми їх любимо губити по одній. Так? Десь якісь зламані перстні і так далі. Насправді це дуже важливо і дуже вражає, були випадки, коли люди приносять свої там хрестики, ладанки, нагороди. Ну це може мабуть найменше, що ми можемо зробити, як віддати шану цим героям».

Приносити у Тернополі такі пожертви можна в центр надання вторинної правової допомоги на Шпитальній, 7, звертатися до Ірини Максимюк. Детальна інформація за номером телефону, який ви зараз бачите на екрані.

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top