Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільських вербувальників до ДНР та ЛНР позбавлять волі

Тернопільських вербувальників до ДНР та ЛНР позбавлять волі

Двох рідних братів з Тернополя, які допомагали ворогу у війні ув’язнять на  14 та 15 років з конфіскацією майна. Ще з середини 2013-го, до подій на Майдані, вони займалися вербуванням терористів до злочинних організацій. Спіймали їх вже у липні 2014-го.

НАТАЛІЯ ШТУРМА, начальник відділу прокуратури області

«Вербування вони здійснювали шляхом особистого спілкування з окремими мешканцями, в тому числі і Тернопільської області. Окрім того, через соціальні мережі, вони спілкувалися зі своїми друзями в Кіровограді, Києві і в Росії. В місті Москва вони вербували учасника так званих російських сатанинських сект, де розмова йшла, навіть, до того, що продавати органи, які будуть зніматися зі вбитих українських військових».

Вербувальники діяли за вказівкою представників спецслужб Російської Федерації. В планах було сформувати групу з 30 найманців, які мали пройти спецпідготовку у військовому таборі поблизу Ростова-на-Дону. Заохочували при цьому, чималою зарплатнею.

НАТАЛІЯ ШТУРМА, начальник відділу прокуратури області

«За вербування вони обіцяли тисячу доларів, на той час, це було 8 тисяч гривень в еквіваленті. 20 тисяч доларів обіцяли страховку зразу на карточку , тим, хто погодиться їхати в цей підготовчий табір в Ростов-на-Дону. Ну, і, відповідно, окремі суми коштів обговорювали, в кожному випадку різні, в межах від 10 до 100 тисяч грн. за збиту техніку військову, знищену і вбитих наших українських вояків».

Однак, займалися тернополяни не лише вербуванням. В прокуратурі кажуть, також вони збирали кошти для ДНР-ЛНР та активно виступали на російському телебаченні.

НАТАЛІЯ ШТУРМА, начальник відділу прокуратури області

«Сприяли діяльності терористичних організацій, шляхом надання недостовірної інформації щодо ситуації на території України. Зокрема, надавали інтерв’ю російським каналам, зазначаючи про недостовірні дані, які творяться на території України. Зазначали, що коли вони перебували на території України, учасники громадських формувань намагалися спалити їх майно, офіси і так далі. Що абсолютно не відповідає дійсності».

В Тернополі, брати були зареєстровані як підприємці, фірма займалася будівельними роботами. В обох вербувальників є сім’ї та діти. Зараз вони перебувають у слідчому ізоляторі, незабаром їх переведуть у Чортків, де вони відбуватимуть покарання.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top