Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі вшанували, померлого рік тому, Митрополита Київського і всієї України Мефодія

У Тернополі вшанували, померлого рік тому, Митрополита Київського і всієї України Мефодія

Рік тому Українська Автокефальна Православна Церква втратила свого Предстоятеля – Митрополита Мефодія. Родом Владика був із Тернопільщини, а саме – із міста Копичинці. Тому багато часу Глава УАПЦ проводив саме на своїй малій батьківщині.

ЄВГЕН ЗАПЛЕТНЮК, священик Тернопільської єпархії Київського патріархату

«Кожного разу богослужіння в храмі Різдва Христового збирали величезну кількість богомольців. Але бувало таке, що людей в храмі було настільки багато, що вони виходили аж на цілу вулицю Руську, де проїжджа частина була, стільки багато людей приходило на ці богослужіння. І сьогодні хотілося би нагади всім тим людям, що потрібно про нього пам’ятати, кожного разу намагатися робити все можливе, щоби продовжити його працю, його ті наміри, які він декларував кожного разу у своїх проповідях, посланнях, навчаючи людей».

Пріоритетним у житті Владики, пригадує його помічник, було створення єдиної в Україні Помісної Церкви.

ЄВГЕН ЗАПЛЕТНЮК, священик Тернопільської єпархії Київського патріархату

«Я мав можливість працювати з Митрополитом Мефодієм з 2007 року. До початку 2013 року я виконував різні послухи біля Владики, будучи його прес-секретарем. Хотілося би ще раз згадати про ту величезну працю по будівництві церкви, яку він розпочав. Йому не пощастило завершити її , але все ж таки він залишив свої наміри. Сьогодні будівництво Церкви помісної – це життєво необхідна річ для того, щоби зберегти Україну цілісною і все ж таки досягнути цього європейського майбутнього, про яке ми всі так мріємо і так багато говоримо».

Також Митрополита Мефодія згадують як людину патріотичну та віддану. Кажуть, при будь-яких життєвих складнощах Владика умів дати мудрі поради.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Особливо мені сьогодні не вистачає його як мудрого порадника, його мудрих думок, порад. Завжди згадується, коли після подій Майдан ми з ним спілкувалися, він сказав таку фразу, що: «Сьогодні багато хто молиться за те, щоб Україна була багатою. Насправді вона вже є багатою, і саме тому нам всі заздрять сьогодні. Сьогодні Україні не вистачає єдиного – це державного розвитку». Він був не просто церковним архієреєм. Він був справжнім патріотом своєї країни».

СТЕПАН ГІГА, народний артист України

«Дякуючи йому, я написав багато пісень на духовну тему «Розпинають Христа», «Молюся, Боже, за Твій день». І завжди йому показував пісні, спочатку тексти розказував йому. Він каже: «Степан, це дуже добре». Мав честь мати від Митрополита нагороди. Нагородив мене першим орденом Князя Костянтина Острозького. Але суть не в тому. Це була десь така, скажімо, оцінка моєї скромної особи, скромної роботи. Але саме головне, я ще раз кажу, що в спілкуванні із ним в мене народжувались ці пісні духовні».

Нагадаємо, помер Владика на 66 році життя у Києві від тяжкої недуги, а похований у тернопільській Церкві Різдва Христового.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top