Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вихідними Тернопільщина попрощалась із бійцем Юрієм Горайським

Вихідними Тернопільщина попрощалась із бійцем Юрієм Горайським

Вихідними Тернопільщина прощалась із Юрієм Горайським. Аби зустріти Героя, який загинув 4 березня під Маріуполем, у неділю вранці кілька десятків містян вийшли на Збаразьке кільце. Сам боєць був родом зісела Біла, що неподалік обласного центру. Свого часу чоловік кілька місяців працював головою Збаразької районної держадміністрації. Опісля звільнення, розповідають друзі, він добровольцем поїхав на Схід.

ОЛЕКСАНДР САРИЧЕВ, друг Юрія

«Він 4 місяці був добровольцем. 4 місяці він воював, не маючи ніякого соціального захисту. Нічого. Просто він знав, що… Він завжди казав, що… А в мене права нема не поїхати. Я стільки пацанів відправив, стільки прийняв, каже, що я не можу сидіти осторонь. Я мушу бути там. Він попав у 73 морський центр, «морські котики» народною мовою».

Із Юрієм Горайським Олександр познайомився після Революції Гідності. Розповідає, будучи на посаді голови Збаразької РДА, той на власному прикладі показав, що чиновники можуть працювати чесно.

ОЛЕКСАНДР САРИЧЕВ, друг Юрія

«Ми познайомилися після Майданівських подій. Тоді якраз в нашому регіоні масово Самооборона працювала з патрулями ДАІ. Ми рішили, що буде він в нас головою адміністрації. Дуже довго ми боролися з нашою бюрократією. Три місяці ми не могли добитися його призначення. Ми помагали йому, як могли. Він доказав, що, маючи в руках мільйони грошей, можна не вкрасти ні копійки. Я завжди думав, що ми вже спорчені настільки, що це неможливо. А він показав мені, що все-таки ще є шанс. Він зробив багато. Жалко, дуже багато не встиг зробити».

Окрім того, що був бійцем, Юрій, кажуть друзі, також їздив на Схід як волонтер.

ОЛЕКСАНДР САРИЧЕВ, друг Юрія

«Багато їздив волонтерив. Багато їздив помагав доставати загиблих наших бійців. Тараса Михальського. Багато тернопільських бійців, яких викопували. Не дивлячись на те, що він держслужбовець, він кидав роботу, пригав в машину і їхав сам».

Опісля прощання із загиблим Юрієм Горайським у Тернополі, автоколона попрямувала на Збаражчину. Де і поховали Героя.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top