Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / В Тернополі гостювали грузини з міста-побратима Батумі

В Тернополі гостювали грузини з міста-побратима Батумі

Тернопіль відвідали гості з Грузії, з Батумі. Міста-побратими вже близько десяти років співпрацюють. І на цей раз візит грузинської делегації не минув без результатів. 

Візит грузинської делегації в Тернопіль розпочався з покладання квітів до могил загиблих бійців АТО. Також гості взяли участь в урочистих заходах до дня народження Кобзаря та акції на підтримку Надії Савченко. Кажуть, вражень повезуть додому чимало.

ГЕОРГІЙ МАСАЛКІН, голова Комісії з питань освіти, науки, культури і спорту Верховної ради Аджарської Автономної Республіки

«Вы слыхали, наверное, что Грузия очень гостеприимная страна. Наверное, это действительно так, с воздуха не создается такое восприятие. Но мы были приятно удивлены, я вам скажу, что уровень вашего гостеприимства не только не ниже, а может быть, даже, выше грузинского. Тоеть, для меня это было новым открытием».

Впродовж кількох днів гості мали чимало зустрічей. Спостерігали за роботою підрозділів міської ради та місцевого бізнесу. Підсумовують, можливості для  співпраці у бізнесі  величезні. Однак, спершу, хочуть вивчити законодавчу базу у цій сфері.

НУРІ ДЗНЕЛАДЗЕ, представник бізнес-сектора

«Можно, конкретно уже выразить такие, как гостиничный бизнес. Здесь очень много возможностей у этого города, у этой области и гостиничный бизнес не таком уровне, чтобы отвечало притоку туристов, которые приезжают летом. Они должны приезжать и зимой, и осенью, и весной».

І додає, популярністю в Грузії користуються українські продукти. Хоч, сполучення переважно повітряне та морське, можливість експортувати наші продукти в Грузію – є.

НУРІ ДЗНЕЛАДЗЕ, представник бізнес-сектора

«Мука украинская, зерновые, масло, подсолнечное масло – у нас есть возможность вывозить отсюда и продавать по хорошей цене. Только, надо, немножко этому заводу модернизироваться».

Окрім цього, пояснюють гості, Україні необхідно позбутися корупції, як це у свій час зробила Грузія. Досвідом готові ділитися. Пояснюють, першочергово має бути політична воля та загальнонаціональний лідер.

ІРАКЛІЙ ЧАВЛЕІШВІЛІ, заступник міського голови Батумі

«Освободить, конечно, суд от всего. От покровительства. У человека должно быть такое отношение, что он может где-то найти справедливость».

Готові гості з Батумі ділитися досвідом і у сфері медицини, а також культури та освіти. Зокрема, візит увінчався угодою про студентські обміни.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Відбулися зустрічі в університетах: економічному університеті, який підписав договір з Батумським державним університетом ім. Шота Руставелі, також пройшла зустріч в Технічному університеті з ректором, Петром Володимировичем Яснієм. Також сьогодні підписаний попередній меморандум щодо співпраці, по напрямках ІТ-технологій, можливий обмін студентськими спортивними командами».

Також грузинські гості заявили про бажання започаткувати співпрацю трьох міст: Ниса-Тернопіль-Батумі. Нагадаємо, Тернопіль є містом-партнером польського міста Ниса.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top