Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі з’явилася скандинавська горобина

В Тернополі з’явилася скандинавська горобина

Аби Тернопіль і далі залишався одним із найзеленіших міст України, в парку Шевченка висадили півсотні дерев. Очі містян милуватимуть павловнії, катальпи, платани та клени. Вони поступово замінять численні тополі, через які чимало тернополян скаржаться на алергію.

СНХ: ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради

«Тополя, як дерево, висаджувалося у післявоєнний період, тоді, коли місто було розбомблене. І головна задача цього дерева, воно було швидкоростуче, щоб воно швиденько виросло і місто було зелене. Але тоді вже закладалася ідея зміни цих дерев, тобто, пересадки їх. Ми висаджуємо, якраз ті дерева, які найбільше пристосовані для висадки в місті і для яких, тут найбільш сприятливі умови. Тобто, ці дерева не несуть алергічних реакцій, вони комфортні і їм комфортно буде в цьому парку рости і тішити тернополян».

Вперше, в історії нашого міста висадили 10 дерев породи горобина скандинавська. Вона досить морозостійка та не потребує значного поливу. Побільшало в парку платанів, які ростуть сотні років та не мають кори. Також, досадили на «Острівку закоханих» павловнії або ж, як їх ще називають «Адамові дерева».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Коли виростає павловнія, вона починає цвісти таким фіолетовим кольором, дуже довго вона цвіте. І уявіть собі, вона, приблизно, біля 5 метрів вверх. Це все буде фіолетове, квіти будуть відбиватися у воді. «Острів кохання» буде дуже красивим. Ми хочемо зробити так званий «фіолетовий вибух», тому додатково висадимо павловнії і думаю, через років два… А павловнія чим цікава? За вегетаційний період виростає до 2 метрів».

Однак, аби «фіолетовий вибух» відбувся, потрібно, щоб дерева не нищили вандали, як минулого року.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради

«Дуже багато є випадків, коли просто дерево ламають. Не знаю, з яких причин, але просто ламають цей саджанець на двоє і, відповідно, ні людина не скористається, ні рости вже не буде. Тому ще раз хочу закликати тернополян, максимально посприяти тому, що бачите, хтось має якісь наміри, підійти, дати зауваження. Щоб це дерево не було зламане чи, щоб не було викопане із землі».

Нагадаємо, в місті триває двомісячник благоустрою і тернополян закликають долучитися, прибрати та зробити до літа місто кращим.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top