Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернопіль завітав Посол ЄС Ян Томбіньскі

В Тернопіль завітав Посол ЄС Ян Томбіньскі

В Тернопіль завітав Посол Європейського Союзу Ян Томбіньскі. На зустрічі з керівництвом області він сказав: «Ми хочемо, щоб Україна стала сильнішою» і додав, для реальних змін важелі впливу потрібно передати на місця.

Те, що ЄС підтримує децентралізацію в Україні не лише на словах, свідчить і його фінансова допомога. 97 мільйонів євро з європейського бюджету отримають новостворені в Україні територіальні громади. Ці кошти перейдуть у Фонд регіонального розвитку і дозволять наблизитися до повноцінної децентралізації.

ЯН ТОМБІНЬСКІ, посол Європейського Союзу в Україні

«Ми зрозуміли, що необхідна допомога самоврядуванню і делегуванню всіх повноважень на нижчий рівень. Ці публічні гроші, вони не будують  робочих місць, це не інвестиція в розвиток, це зараз будова адміністративної державної системи. Але вона необхідна, для того, щоб інвестори з Німеччини, з Японії, з других країн, щоб вони могли заходити в Україну і розуміти, що побудована система, яка їм дає можливість вкладати свої гроші».

Натомість, голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що успіхи від територіальної реформи вже помітні, зокрема по селах.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Раніше було як, 2/3 суми зазвичай вкладалося в міста і, лише, 1/3, можливо, або ¼ вкладалася в села. Сьогодні ми поміняли пропорцію діаметрально протилежну. І, на приклад, з 93 млн. грн., котрі ми спрямуємо по Фонду регіонального розвитку, ми спрямуємо, щонайменше, 65 млн. грн. в села,  райони Тернопільської області».

Окрім цього, посол Ян Томбіньскі зазначив, Європа має намір підтримати малий та середній бізнес в Україні. Для цього розробляє спеціальну програму. Зокрема, відкриють низку регіональних центрів, які в першу чергу допомагатимуть інформаційно.

ЯН ТОМБІНСЬКИЙ, посол Європейського Союзу в Україні

«Рахуємо, що будемо відкривати 12 до 15 таких регіональних центрів і працювати з малим та середнім бізнесом. Потрібно поламати ці структури монопольні і великі, не тим, що будемо людей в тюрми садити, але тим, щоб відкрити можливість для інших і релятивну вагу тих монопольних структур понизити тим, що будемо підвищувати релятивне значення малого та середнього бізнесу».

Таким чином, сподіваються, зменшити міграцію молоді з України. Окремо, посол акцентував увагу на важливості забезпечення зайнятості для українських військових, які повертаються із зони АТО.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top