Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Україні подорожчають алкогольні вироби

В Україні подорожчають алкогольні вироби

Українцям і справді доведеться віддавати більше грошей за алкоголь, мінімум на 7 із половиною гривень. Однак у крамницях їхня вартість, заспокоюють у фіскальній службі, зміниться не саме сьогодні. Насправді, пояснюють фахівці, зросла не ціна, а акциз на етиловий спирт, який, як відомо, є складовою алкогольних виробів. Відтак саме підвищення цього податку, кажуть у фіскальній службі, й вплине на зміну вартості напоїв.

ГАЛИНА ЯРЕМКО, заступник начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в області

«Як ви знаєте, для виробництва алкогольних напоїв потрібна сировина, тобто спирт. Якщо ставка акцизного податку на спирт етиловий становила у 2015 році 70 гривень 53 копійки, то з першого січня вона становить 105 гривень 80 копійок. Але для алкогольних напоїв, які використовують спирт, ставка входить в дію з першого березня. Тобто збільшується вартість горілки у виробника мінімум на 7 гривень 54 копійки».

У фіскальній службі пояснюють, чим більший вміст етилового спирту в алкогольному виробі, а саме – у лікеро-горілчаних напоях, винах, вермутах і шампанському, тим, відповідно, вищою буде і їхня ціна. Що стосується коньяку, то вартість його також зросте, однак уже з першого квітня.

ГАЛИНА ЯРЕМКО, заступник начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в області

«Ставки будуть збільшуватись в 1,4 рази. Тобто з 63 гривень 50 копійок за 1 л 100-відсоткового спирту до 89 гривень 94 копійок 100-відсоткового спирту».

Фактично, кажуть у фіскальній службі, наявний у крамницях алкоголь зростати не повинен. Інша ж ситуація з напоями, які будуть вироблені з першого березня.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top