Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати облради підтримали активістів і заборонили будівництво ГЕС на Дністрі

Депутати облради підтримали активістів і заборонили будівництво ГЕС на Дністрі

3 березня громадські активісти зібралися біля білого дому, швидше, ніж депутати обласної ради. Прийшли з шинами, каністрами, катамараном для сплаву і конкретною вимогою: не допустити будівництво ГЕС на Дністрі.

БОРИС ГОРА, громадський активіст

«Нормальній людині і так зрозуміло, є Дністровський каньйон, є унікальна природа. Це пам’ятка, європейського, мінімум,  навіть, кажуть люди, світового значення. Хто такі депутати? Хто така сільрада? Вони зобов’язані охороняти цю природу. Все. Створили 4 січня комісію, яка постаралася шось там взнати, вкумекати і таким чином прийняти якесь рішення, тиждень назад прийняли. І перша сесія, яка зараз є, сьогодні, здалось би, щоб депутати, так само були з народом, з громадськістю і прийняли рішення про заборону цих ГЕСів».

Після чого протестувальники вирушили в сесійну залу. Самі ж депутати братися до роботи не поспішали, розпочали сесію із затримкою у більш, як годину. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і таки взялися за проект рішення №43 «Про встановлення мораторію на будівництво каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі».

ЛЮБОМИР БІЛИК, депутат Тернопільської обласної ради

«Доповідаю вам, що фракція Блоку Петра Порошенка, яку я маю честь представляти в обласній раді, попередньо, перед сесією обговорила питання будівництва ГЕС, і одностайно, наші депутати обласної ради прийняли рішення: накласти мораторій на будівництво ГЕС на Дністрі, крапка. Крапка».

БОГДАН ЯЦИКОВСЬКИЙ, депутат Тернопільської обласної ради

«Ми за залучення інвестицій, ми за створення робочих місць, ми за те, щоб бізнес розвивався, але це не може йти всупереч інтересам громади. Це не може йти в супереч тому, щоб нищилася наша природа, наша культурна спадщина з унікальною природою, ми повинні все зробити для того, щоб це зберегти і примножити».

ЛАРИСА РИМАР,  депутат Тернопільської обласної ради

«За результатами тих висловлювань, які ми чули в сесійній залі, ми з вами війну за Дністер виграли! Я сподіваюся, що колеги підтримають позицію, напрацьовану контрольною тимчасовою комісією депутатською, і все-таки, ми поставимо жирну крапку в цьому питанні».

Голова комісії, який досліджував питання будівництва ГЕС на Дністрі, у звіті пояснив, цей проект вкрай невигідний, ба, навіть, згубний для області. Серед наслідків втрата туристичної привабливості Дністра, зникнення великої риби та тварин, а також вимивання ґрунтів та збільшення кількості зсувів.

РОМАН НИТКА, голова тимчасової комісії

«В зону затоплення та підтоплення, внаслідок будівництва каскаду гідроелектростанцій, з підняттям рівня води на 8 м, попадає: 41 пам’ятка археології, 8 пам’яток архітектури, 64 – історії та 16 – монументального мистецтва. Створення водосховищ сприятиме зникненню плавнів, що в свою чергу несе ризик зникнення таких рідкісних для України та світу тварин, як видра, європейська норка, горностай, жовта чапля, орлан-білохвост, чорна лелека. Тільки водних туристів під час сплавів відвідує Дністровський каньйон в межах Тернопільської області від 12 до 15 тис. щороку. Сумарно, ці туристи залишають у регіоні близько 12-15 млн. грн. Одно- та дводенних стаціонарних відвідувачів регіону, рекреантів, екскурсантів, рибалок та інших, за найскромнішими, за найскромнішими підрахунками відвідує 100 тис. осіб на рік, які витрачають на свій відпочинок не менше 30 млн. грн. Сумарно, Дністровський каньйон генерує від 42-45 млн. грн. на рік і більше». 

Таким чином, пропозиція тимчасової комісії була однозначна, будівництво ГЕС на Дністрі – заборонити. Депутати взялися голосувати.

55 депутатів проголосували за заборону будівництва ГЕС та підтримали активістів. Останні, їм поаплодували та переможно покинули сесійну залу. Депутати ж продовжили роботу проголосувавши за низку звернень до Верховної Ради та Кабміну. Зокрема, просили стимулювати розвиток тютюнового виробництва в Україні та не допустити ліквідацію спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top