Ви знаходитесь: Головна / Новини / За минулу добу на Тернопільщині ліквідували 11 пожеж

За минулу добу на Тернопільщині ліквідували 11 пожеж

На Тернопільщині зросла кількість пожеж, спричинених спалюванням минулорічної сухої трави. Лише за минулу добу рятувальникам довелося гасити більше десятка таких загорань.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника Управління з питань зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю УДСНСУ в області

«Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 таких пожеж, а з початку року зареєстровано 42 пожежі в екосистемах. Площа вражена вогнем сягає 45 га».

Такі пожежі завдають шкоди довкіллю та несуть загрозу життю й здоров’ю людей. Окрім того, попереджають в управлінні ДСНС, спалювання рослинних залишків є незаконним.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника Управління з питань зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю УДСНСУ в області

 «Випалювання сухої трави несе в собі не лише небезпеку перекидання вогню на будівлі, споруди чи інші об’єкти, а є небезпечним для навколишнього середовища, тому що забруднює повітря та завдає непоправної шкоди ґрунтам. З димом у повітря потрапляє безліч отруйних речовин, які здатні викликати різноманітні захворювання Окрім цього за випалювання сухої рослинності, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність».

Зокрема, випалювання стерні, пасовищ або  залишків опалого листя тягне за собою штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, парках, скверах, прибудинкових територіях з вас можуть стягнути від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб ці штрафи ще більші.

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top