Ви знаходитесь: Головна / Новини / Колективи тернопільських ПТУ долучилися до всеукраїнської акції протесту

Колективи тернопільських ПТУ долучилися до всеукраїнської акції протесту

У четвер колективи професійно-технічних училищ на території всієї країни організовували мирні акції-протести. Причиною стало те, що з настанням 2016-го у професійних навчальних закладах розпочалися проблеми з фінансуванням. Щоб привернути увагу влади до цієї ситуації, працівники та учні Кременецького професійного ліцею на годину перекрили дорогу державного значення.

НАТАЛІЯ ШПАК, викладач історії Кременецького професійного ліцею:

«Навчальні заклади переведені з державного бюджету на фінансування місцевих рад. Мізерний бюджет міста ставить перед нами одну-єдину перспективу – закриття навчального закладу. Закладу, в якому сьогодні навчається 570 дітей. А навчально-виробничий процес забезпечують 124 педагоги».

Основними вимогами учнів та працівників Кременецького професійного ліцею стало усунення заборгованостей та повернення на державне утримання.

НАТАЛІЯ ШПАК, викладач історії Кременецького професійного ліцею:

«Сьогодні ми вимагаємо, щоб Президент підписав зміни до державного бюджету. Ми вимагаємо соціальних гарантій для наших учнів щодо виплати стипендії. Ми вимагаємо повернення конституційного права на отримання працівниками навчального закладу заробітної плати. Ми також хочемо унеможливити передачу з державної власності майно профтехосвіти в комунальну».

Такі ж вимоги висунули і представники тернопільських професійних навчальних закладів, які прийшли висловити  свою позицію під стіни облдержадміністрації.

ТЕТЯНА ПЕРЕПЕЛЮК, учениця одного із Тернопільських ВПУ:

«Заборгованості були за січень і за лютий. Стипендію нам не виплачували і ще не виплачують. За січень виплатили, але вже на середині місяця лютого. в гуртожитку також опалення майже нема, в гуртожитках дуже холодно. В училищі відключили світло, також газ. Холодно сидіти на парах».

ГАЛИНА ГРУШКО, директор ТВПУ сфери послуг і туризму:

«Якщо лютий місяць буде закрито, то березень місяць – та сама проблема і буде.  Основна вимога, щоби підписав Президент Закон про державний бюджет на 2016 рік. Ато ми знаємо, що уряд пропонує ветувати Закон».

Представники керівництва області зазначають, у січні вони вже зверталися в органи державної влади, проте чіткої відповіді не отримали.Тому, пояснює Любомир Крупа, звертатися у Київ будуть повторно.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради:

«Держава має забезпечувати або принаймні дати ті податки на місцях, щоби ми могли з них самі розфінансувати професійну освіту. Тобто ми максимально завтра або 9-го березня, тому що свята, ми будемо однозначно відправляти. Ми це, як кажуть, в темі, ми реагуємо і ми абсолютно на стороні, в першу чергу, дітей».

Представники учнівських та педагогічних колективів, запевняють, якщо до їхньої думки не дослухаються, вони підуть на рішучіші кроки.

ГАЛИНА ГРУШКО, директор ТВПУ сфери послуг і туризму:

«Ми сьогодні проводимо таку попереджувальну протестну акцію, а надалі ми будемо оголошувати всеукраїнський страйк і будемо виїжджати на Київ».

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top