Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Кореспонденти ІНТБ дізналися, який рівень нітратів в ранніх овочах

Кореспонденти ІНТБ дізналися, який рівень нітратів в ранніх овочах

Огірки, помідори, редиску, кабачки, зелень і, навіть, полуницю можна побачити на тернопільському ринку. Однак, саме ранні овочі та фрукти можуть стати причиною отруєння нітратами.  Тому кореспонденти ІНТБ сходили на ринок та дізналися, чи безпечні перші цьогорічні плоди.

Чи то весняний авітаміноз чи ситні зимові свята, так чи інакше штовхають до яскравих прилавків із зелениною, свіжими помідорами, редискою та кабачками. Хоч не дуже дешево, бо, до прикладу, за огірки правлять від 30 гривень за кілограм, а за броколі всі 70, але придбати це все на ринку – можна. Однак, спершу, варто поцікавитися, чи не ховається за ранніми овочами небезпека для здоров’я. Для цього йдемо в лабораторію ветсанекспертизи одного з тернопільських ринків.

НАТАЛІЯ БІЛЕЦЬКА, завідувач лабораторії ветсанекспертизи ринку «ВІП-МАРКЕТ»

«Кріп, петрушка, кабачок свіжий є, огірки. Переважно із Заліщиків поступають. Вся продукція, яка поступає на ринок до торгівлі перевіряється на вміст нітратів. Наприклад, сьогодні ми досліджували редиску, кабачок, рання капуста, цибуля зелена і петрушка. У всіх овочів нітрати в межах норми. В даний час цього року до нас ще не поступали із завищеним вмістом нітратів».

Якщо вміст нітратів у продукті не перевищує норму – його допускають на ринок. Відповідно, у кожного продавця має бути експертний висновок лабораторії, де вказані відомості про рівень нітратів. Йдемо до прилавків і перевіряємо.

НАТАЛІЯ БІЛЕЦЬКА, завідувач лабораторії ветсанекспертизи ринку «ВІП-МАРКЕТ»

 «Дата: 22.03, яблука, 500 кг, 28мг/кг вміст нітратів».

Для яблук норма – 60 мг/кг, тому їсти їх точно безпечно. Продавець каже, наші, з Чернівців і ціна доступна.

продавець

«Наші, так. 6, 8, 5 грн/кг».

Однак, яблука ще минулорічного врожаю, тому йдемо далі.

НАТАЛІЯ БІЛЕЦЬКА, завідувач лабораторії ветсанекспертизи ринку «ВІП-МАРКЕТ»

«Капуста брюссельська, перець, редька, капуста, капуста цвітна, кріп, петрушка, цибуля-перо, салат, дайкон і помідори. В помідорах вміст нітратів в нормі – 49мг/кг. Всі в нормі».

Помідори – з Туреччини, полуниці везуть з Греції, навіть, кабачки і ті з-за кордону. Щоправда редиска та огірки із Заліщиків та Романового села. Вони безпечні, але вирощені в теплицях, тому  спеціалісти все ж радять, маленьким дітям їх поки не давати або ж в невеликій кількості.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top