Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кількість люстрованих в Україні у Комітеті виборців вважають незначною

Кількість люстрованих в Україні у Комітеті виборців вважають незначною

У Комітеті виборців продовжують слідкувати за процесом люстрації в Україні. Кажуть, зафіксована нині кількість зовсім незначна.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, керівник правових проектів Тернопільського обласного осередку КВУ

«Станом на 15 березня 2016 року в Україні люстровано, хочу звернути увагу, аж 878 осіб. Основною проблемою, чому у нас така мала кількість осіб люстровано, це є те, що найпопулярнішим способом уникнути люстрації… Особи, які підпадають під застосування вимог Закону України «Про очищення влади», вони подають і оскаржують дії в судах».

Поширеним, кажуть у Комітеті виборців, способом уникнення люстрації є також прикриття статусом учасника АТО.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, керівник правових проектів Тернопільського обласного осередку КВУ

«Станом на кінець 2015 року близько 90 тисяч осіб отримали статус учасника АТО. З них величезна кількість працівників правоохоронних органів, працівників державних органів, які з тих чи інших мотивів з метою уникнення застосування вимог Закону України «Про очищення влади», вони йшли в АТО, це не обов’язково були передові позиції».

Що ж до Тернопільщини, то люстрованих в обласній державній адміністрації, міськрайонному, господарському й адміністративному судах узагалі не виявилось.У нашій області, повідомляють представники Комітету виборців, остаточно люстрували усього двох осіб – одну в обласній прокуратурі, іншу – у фіскальній службі.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, керівник правових проектів Тернопільського обласного осередку КВУ

«По 197 посадових особах перевірка ще триває. За результатами перевірки виявлено 1 посадову особу, щодо якої застосовуються заборони, визначені частиною 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади», і яка звільнена в установленому Законом порядку. Від прокуратури наступний варіант – станом на 1 березня 2016 року органами прокуратури області розпочато люстраційні перевірки стосовно 324 прокурорсько-слідчих працівників та державних службовців. Закінчено 323 перевірки. З органів прокуратури області звільнено 1 працівника».

У Комітеті виборців кажуть, Закон «Про очищення влади» має чимало недоліків. Одним з яких є те, що здійснювати люстрацію громадськість не може.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top