Ви знаходитесь: Головна / Новини / Люди з кількох сіл Тернопільського району борються з перевізником

Люди з кількох сіл Тернопільського району борються з перевізником

Вже 5 років жителі сіл Скоморохи, Смолянка та Прошова Тернопільського району, воюють із місцевим перевізником-монополістом. Кажуть, за власні ж гроші, замість сервісу – отримують лише незручності та проблеми.

ОЛЕКСАНДРА МАР’ЯШ, жителька с. Смолянка, Тернопільського р-ну

«Він постійно хамить в автобусі, автобус грязний. Постійно в нього зриви графіків, резервного автобуса в нього немає. Як може бути таке, щоб резервного автобуса на заміну не було? Горів на ходу автобус, в нас є все зафіксовано. Він 9 січня, взагалі, не виїхав на рейс, цілий день його не було, він стояв в Скоморохах, біля сільської ради, а з автостанції дали таке, що він виїжджав. Ну про що може бути мова?».

Не стримує слів і пані Ірина, вона працює в Тернополі, і каже, часто добирання на роботу стає суцільним випробуванням.

ІРИНА КРАСНОВА, жителька с. Скоморохи, Тернопільського р-ну

«Люди по три-чотири години були на автостанції. Чи зима, чи літо, чи весна, це люди спізнювалися на роботу, які пояснення писали за спізнення, не могли повернутися назад додому, бо транспорт не був забезпечений».

ОЛЕКСАНДРА МАР’ЯШ, жителька с. Смолянка, Тернопільського р-ну

«І люди обурені, тому що ніхто його не хоче, за таке хамське відношення. Люди постійно спізнюються на роботу. А людей ніхто не буде тримати на роботі, як вони постійно запізнюються, кому таке вигідно!? Зразу, тільки він виїхав на рейс, 6 січня, він зразу ціну підняв, було 10 грн, стало – 15, для людей то є відчутно, 5 гривень.  Але до нас другого автобуса немає. В нас один-єдиний автобус. Люди практично не мають чим добратися. 5 км в одну сторону або 2 км в другу сторону».

В неділю, в будинку культури села Смолянка громади трьох сіл вкотре зібралися на збори. Бідкаються, на межі розпачу і готові перекривати трасу. Пояснюють, їхньої думки не чує не то, що перевізник, ба, навіть, суд.

ІРИНА КРАСНОВА, жителька с. Скоморохи, Тернопільського р-ну

«Він виграє всі суди. На судах ми були присутні, він подавав на суд на рахунок того, що тендерна комісія його не визнала переможцем і апеляційний суд приймає рішення в його користь. Ми були присутні на тому суді. Ми бачили з самого початку, що суд тягне за ним».

БОГДАН КРАМАР, житель с. Смолянка, Тернопільського р-ну

«Була громада і зі Скоморох, і зі Смолянки – цілий зал, а він тільки був, і його мама, і брат, і вони виграли суд. Ну як так може бути? І вся правда була на нашій стороні. Ніяких до нас претензій не було, ми до них мали претензії. Не знаю, я не буду говорити, що вони суддю підкупили, я того не видів, не знаю, але очевидно, що всі люди хочуть, цілий зал людей – за, а вони двох виграли проти. Ну як так може бути? І так до нині йде то».

Лише рік жителів трьох сіл возив інший перевізник, кажуть ним задоволені були всі. Однак, в кінці 2015-го завдяки судовому рішенню тендер знову виграє колишній перевізник і повертається на маршрут, а з ним і старі проблеми. Щоправда, людям такий сервіс терпіти було вже не сила і вони звернулися в райдержадміністрацію, зі скаргами, які є підставою для розірвання договору з перевізником.

ВОЛОДИМИР ОСЯДАЧ, заступник голови Тернопільської РДА

«Нами було зібрано ряд доказів, які частково підтвердили звернення мешканців даних населених пунктів. На підставі відповідних документів було розірвано договір в односторонньому порядку. Було розірвано договір на перевезення пасажирів, по маршруту 15-16 «Скоморохи-Тернопіль».

Але відступати перевізник не збирався. І подав в суд на райдержадміністрацію за розрив договору в односторонньому порядку.

ІРИНА КРАСНОВА, жителька с. Скоморохи, Тернопільського р-ну

«Ніхто цього не знав, не була поставлена до відома ні райдержадміністрація, не було допитано нікого. Він подає заяву, цього ж дня він отримує відповідь, що дії призупинені. Тобто, він далі має право їздити».

ОЛЕКСАНДРА МАР’ЯШ, жителька с. Смолянка, Тернопільського р-ну

«І от тільки шо я підходжу, він сидить в автобусі, він просто знущається з людей, сміється, шо він не піде на збори, бо він знає, шо він не правий. Чого йому йти на збори? Він не має чо йти на збори. Він знає, що в нього все куплено, бо його співжителька суддя Збаразького суду».

ІРИНА КРАСНОВА, жителька с. Скоморохи, Тернопільського р-ну

«Ця людина відчуває себе безкарною».

22 березня відбудеться ще одне судове засідання, жителі сіл Скоморохи, Смолянка та Прошова мають надію, що там своє право на належний сервіс таки відстоять.

ВОЛОДИМИР ОСЯДАЧ, заступник голови Тернопільської РДА

«Ми вважаємо, що діяли в рамках чинного законодавства і вважаємо, що в нас є успіхи на позитивне рішення на нашу користь в даному судді. Але як буде відбуватися саме судове засідання, які будуть докази, як їх оцінить сам суд, ми подивимося безпосередньо вже за результатами розгляду справи по суті».

У телефонній розмові перевізник звинувачення в свою сторону відкидає, каже, людей підбурюють працівники Тернопільської РДА.

ВОЛОДИМИР ЯНКОВСЬКИЙ, перевізник 

«Тернопільська РДА в незаконний спосіб робить соціальну напругу на селі і хоче, мотивуючи, що вона дбає про громаду, мотивуючи цим всім, бунтує, як кажуть, людей. І хоче свою бездіяльність перекрити. Значить, якість надається згідно затвердженого графіку Тернопільської райдержадміністрації, згідно договору, належним чином. Відправляється автобус з автостанції, працівники автостанції не мають жодних проблем і жодних претензій, і все надається на належним чином, без всяких зривів і без всяких ЧП».

До слова, в неділю о 15.15 автобус за графіком мав бути на зупинці в с. Смолянка. Натомість, ні через 10 хвилин, ні через 20 транспорт так і не з’явився. Люди кажуть – звикли, таке в них не рідкість.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top