Ви знаходитесь: Головна / Новини / На базі другої школи у Тернополі відкрили Вуличну академію футболу

На базі другої школи у Тернополі відкрили Вуличну академію футболу

30 березня для учнів другої школи день знаменний. Оскільки на базі їхнього навчального закладу відкривають Вуличну академію футболу. Студенти-волонтери декілька разів на тиждень навчатимуть цього виду спорту усіх охочих як на стадіоні навчального закладу, так і на інших локаціях.

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»

«Масштабніше хлопчикам, але якщо схочуть дівчатка, питань немає. На разі в нас у списку 35 лише хлопчиків. Це вік 6, 7, 8 клас. Сьогодні наша школа, а завтра це буде масштабніше охоплюватися. Бо сьогодні міська рада зацікавлена в тому, щоби місто було справді з такою мужньою, юною громадою, як хлопчики, які потім стануть гарними захисниками і розумною нацією».

До створення Вуличної академії на базі другої школи долучились також фундація зірок світового футболу «Діти», Тернопільсько-Зборівська архиєпархія та міська рада.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Близько 30 відсотків дітей, які йдуть в перший клас, вже мають проблеми зі здоров’ям, на виході в 11 класі це вже відсотків 70. В нас, на жаль, 10 відсотків дітей взагалі звільнені від занять фізкультури в навчальних закладах міста Тернопіль. Така сама тенденція є в цілому в Україні. А соціальні ініціативи типу Академії вуличного футболу чи інші, скажімо, спортивні, соціальні проекти налаштовані на те, щоби переключити дітей зі всяких негативних явищ на розвиток власного здоров’я, і далі це вже професійний спорт, аматорський спорт і тд.».

На кожному футбольному занятті будуть присутні священнослужителі. І їхнє завдання, кажуть, полягатиме передусім у створені міцної дружньої команди, а не суперників.

о. ОЛЕГ ВОРОНА, сотрудник Церкви святого Василія Великого УГКЦ

«Але часами ця гра буває трошки неконтрольована стосовно виховного моменту. Є нерви, можуть бути в дітей присутні непристойні слова, можуть бути якісь суперечності, бажання вивищити один напроти другого. І, власне, церква вводить такий не стільки контролюючий, скільки виховний момент, щоб найперше бути присутніми і виховувати хлопців так, що вони не є конкуренти, а вони є партнери».

Такій ініціативі раді й самі учні другої школи. Дехто із них безпосередньо займатись у Вуличній академії футболу не планує, оскільки уже має певні досягнення з інших видів спорту. Та, тим-не-менш, школярі кажуть, це добра перспектива для тих, хто тільки починає.

РОМАН, учень 7 класу ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»

«Якщо будеш грати у футбол, то будеш здоровим. Футбол допомагає».

ОЛЕКСАНДР, учень 11 класу ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»

«Якщо ти займаєшся спортом, розвиваєшся, розвиваєш своє тіло, розум, дух».

Поки що Вулична академія футболу діятиме у другій школі, та це добра перспектива і для інших навчальних закладів міста, кажуть ініціатори.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top