Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині розпочалась посівна кампанія
На Тернопільщині розпочалась посівна кампанія

На Тернопільщині розпочалась посівна кампанія

Майже вісімсот тисяч гектарів планують освоїти цьогоріч. У департаменті агропромислового розвитку кажуть, у порівнянні з минулим 2015-им, посівна площа частково збільшилась. За останній рік зросла також і вартість весняно-польових робіт, сьогодні вона становить три мільярди гривень. Та попри певні труднощі з фінансами, каже Володимир Стахів, аграрії все ж розпочали посівну кампанію.

ВОЛОДИМИР СТАХІВ, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА

«Посіяно 5,1 тисяч гектарів ранніх ярих зернових культур. І підживлення проведено на площі 164 тисячі гектарів. І 220 – це озимі зернові культури, 74 відсотки до площ посіву. І по ріпаку 84 відсотки підживлення. Тобто посівна компанія практично розпочалась і вже проводиться».

У департаменті агропромислового розвитку розповідають, Тернопільщина вдосталь забезпечена насінням, і його сьогодні перевіряють на якість. Вистачає також мінеральних добрив.

ВОЛОДИМИР СТАХІВ, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА

«Мінеральними добривами аграрії почали ще заготівлю, не чекаючи весни. З осені почалась заготівля. І на сьогоднішній день в нас є 96 відсотків до потреби. Тобто на 1 гектар десь в межах виходить 68 кілограм діючої речовини. Досить непогано. По насінню забезпеченні тоже. Кондиційного насіння по останній інформації майже 90 відсотків. Проходить перевірка, тому таких проблем немає».

Проблеми виникають, зазначає Володимир Стахів, хіба що з цукровим буряком, засіяти яким мають 17 тисяч гектарів землі, а ще з озимим ріпаком.

ВОЛОДИМИР СТАХІВ, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА

«Перезимівля озимих культур пройшла, в досить хорошому стані знаходяться. По озимих зернових культурах слабкі 3 відсотки і загибель всього-на-всього 400 гектарів. Ріпак озимий, дещо була складніша ситуація. Тому що осіння посівна компанія йшла в посушливу погоду, і ріпак замість того, щоби зійти на початку вересня практично посходив укінці вересня і не встиг розкущитися».

Практично на сто відсотків до активних весняно-польових робіт готова також техніка, повідомляють в департаменті.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top