Ви знаходитесь: Головна / Новини / Орденом «За спасіння життя» нагородили 8 українських медиків

Орденом «За спасіння життя» нагородили 8 українських медиків

Орден «За спасіння життя» Тамара Воронцова не розцінює як особисте досягнення. Жінка каже, її намагання допомогти нічого не вартували б, якби не підтримка десятків інших волонтерів.

ТАМАРА ВОРОНЦОВА, доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ

«Ви знаєте, це нагорода, я рахую, не мені, а цілим колективам, людям, які допомагали мені в організації допомоги на Схід».

Волонтерство педіатра з Тернополя розпочалось ще з Революції Гідності. Пані Тамара пригадує, за ті кілька місяців на Майдані вибирати не доводилось, оскільки на кону стояли людські життя.

ТАМАРА ВОРОНЦОВА, доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ

«Звичайно, мені далеко до тих хірургів, до тих, хто був на передовій, на барикадах. Я працювала терапевтом, хоч я педіатр по спеціальності, але там треба було допомагати, і я працювала як могла. Потім, можливо, спрацювало те, що в мене син на війні. І тому я мусила якось допомагати, підключитись до цієї справи».

Загалом громадську відзнаку отримали восьмеро українських медиків. Дехто із них допомагав гуманітарно, як то Тамара Воронцова, а дехто безпосередньо на передовій лікував поранених військових, каже ініціатор нагородження Олексій Левенець.

ОЛЕКСІЙ ЛЕВЕНЕЦЬ, засновник благодійного фонду «Вірую»

«Так сталося, що Яна Зінкевич знаходиться на реабілітації. Ми виїдемо до неї, коли вона вже вернеться. Передамо особисто нагороду. І так само сьогодні, тільки що підтвердили, що Ілля Джонович Лисенко (Хотабич) зараз має проблеми з транспортом. Пан Салагорник, наш військовий лікар, так само був сьогодні викликаний на фронт, він поїхав. Інші 5 людей будуть тут. Це наші лікарі. Це військовий капелан Микола Мединський. Він ще має псевдо капелан Залізняк. Він не як лікар, він духовний лікар, але він теж врятував не одне життя. Це Воронцова, наш лікар-педіатр. Це Юрій Свідерський. Це Кухар Андрій. Білі берети. І це Лось Дмитро Володимирович».

Орденами «За спасіння життя» у Тернополі нагороджували вперше. Та це відзначення, каже Олексій Левенець, планують зробити постійним, оскільки медиків, які ціною свого рятують інші життя, в Україні ще багато. До слова, орден приурочений пам’яті Леоніда Ковальчука, ректора Тернопільського медичного університету.

ОЛЕКСІЙ ЛЕВЕНЕЦЬ, засновник благодійного фонду «Вірую»

«Нагороджування буде щорічно 15 березня і 1 жовтня. Ми вшановуємо пам’ять Леоніда Якимовича Ковальчука, який був видатним медиком і дуже щирою світлою людиною».

Закінчили нагородження українських медиків також у патріотичному дусі, презентувавши книгу історика Казимира Яреми про боротьбу українського народу.

КАЗИМИР ЯРЕМА, історик

«Книжка «Кривава боротьба за волю України». Сама назва, я думаю, вже говорить про те, що… І тут навіть з титульної сторінки видно всі етапи боротьби українців за волю. Багато спогадів людей. Нові документи. Ну, я такий собі висновок зробив. Вся біда в тому, що, перша причина, в нас не було справжньої української влади. Друге, що немає єдності нашого народу. Через відсутність єдності ми втрачали державу. Сьогодні ми бачимо, що робиться у Верховній раді, в Уряді знову та сама помилка. І третє. Як заповідав Степан Бандера, треба надіятись на свої сили».

Також під час нагородження присутнім дарували «Календарці захисника України», у яких зібрані важливі історичні події, молитви й різноманітні цікаві розповіді.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top